AK Parti Efeler muhtarlarla bir araya geldi

AK Parti Efeler muhtarlarla bir araya geldi

AK Parti Efeler İlçe Teşkilatı, Efeler’deki 83 mahalle muhtarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

A+A-

(ABDURRAHMAN FIRAT) Aydın’da 31 Mart Yerel Seçimlerinin Cumhur İttifakı adına başarıyla sonuçlandığının altını çizen Milletvekili Yavuz, “Cumhur İttifakı olarak Aydın’da maalesef istediğimizi sağlayamadık.  Ne kadar başarılı çalışmalar yapsanız da bu seçimde Aydın’da kaybeden tarafız. Bizim hizmet vermek gibi bir hedefimiz vardı. Biz bunu kendi mevkiimizde devam ettireceğiz.” dedi.  
AK Parti Efeler İlçe Teşkilatı tarafından Gar Park’ta muhtarlara kahvaltı verildi. Efeler’de ilk kez muhtar seçilen 25 muhtar ile eski muhtarların kaynaşma fırsatı bulduğu kahvaltıya Aydın AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, AK Parti Milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim, Rıza Posacı katıldı. 
Açılış konuşması yapan Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, Efeler’e hizmet etmek için çalışacaklarının sözünü vererek, “Bu  dönem içerisinde 2 seçim geçirdik. 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,  Türkiye Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk  Cumhurbaşkanı olarak görevlendirildi. Aydın’da 4 tane milletvekilimiz ve bir bakanımız görevlendirildi. 31 Mart’ta amacımız AK belediyeciliği Aydın ve Efelerle buluşturmaktı. Efeler’deki 83 mahallemizden partimize kaç tane oy çıktığına bakılmaksızın Efeler İlçe Başkanlığı olarak 2023-2024 yıllarına kadar hepsine eşit şekilde hizmet edeceğiz” dedi.

“SANDIKTAN KİM ÇIKTIYSA SAYGI DUYMAK ZORUNDAYIZ”
Seçimi kazasız belasız tamamladıklarını dile getiren AK Parti Milletvekili Rıza Posacı, “Demokrasi gereği sandıktan kim çıktıysa ona saygı duymak  zorundayız. Seçimde kimin başarılı ve kimin başarısız olduğu hangi açıdan baktığınıza bağlı. Cumhur İttifakı olarak biz oylarımızı arttırdık ve başarılıyız. 30 yıldır siyasetteyim. Seçim kazandım, kaybettim. Umurlu Belediye Başkanlığını kaybettiğimde devir teslim töreninde  şunu dedim. Siyaset olarak bütünlemeye kaldığımı, dersimizi çalışmadığımı, kimseye kırgın ve kızgın olmadığımı ifade ettim. 2009’da tekrar seçime girdim kazandım.  Bir maç biter bir maç başlar. Hedefimiz 2023. Bundan sonra  hep beraber hizmet edeceğiz. Sen ben olmamalı.  Ben bu toprakta doğdum. Amacımız eser ve iz bırakmak olmalı.  Sen ben demeden Aydın’a bir çivi çakmak için uğraşalım” dedi. 
“BERABER GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”
Memleketi tek başlarına yönetmeyeceklerini ifade eden AK Parti Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, “Bu memleket bizim ve hep beraber yöneteceğiz. 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. Beraber güzel işler yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu. 

“AYDIN’DA KAYBEDEN TARAFIZ”
31 Mart Yerel Seçimlerinin Cumhur İttifakı adına başarıyla sonuçlandığının altını çizen Yavuz, “Türkiye genelinde yüzde 52 gibi bir oy oranımız oldu. Türkiye’de  Bin 300 küsur belediye  Cumhur  İttifakı’nda  maalesef Aydın’da istediğimizi sağlayamadık.  Ne kadar başarılı çalışmalar yapsanız da bu seçimde Aydın’da kaybeden tarafız. Bizim hizmet vermek gibi bir hedefimiz vardı. Biz bunu kendi mevkiimizde devam ettireceğiz. Bizim telefonlarımız 24 saat hatta 25 saat sizlere açık. Aydınımızı Türkiye’de olması gereken yere el birliğiyle taşıyacağız.” dedi. 

 “BELEDİYE VE MUHTARLIK SEÇİMLERİ AYRI AYRI YAPILMALI” 
Muhtarların mahallerine hizmet götürebilmeleri için önümüzdeki 5 yılda kuyruklara girmemesi temennisiyle sözlerine başlayan AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, “Hizmet için çaldığınız kapı inşallah sizlere açılır. Hangi kapıdan bahsettiğimizi biliyorsunuz. Türkiye’de güzel bir seçim sürecini tamamladı. Sessiz sedasız, hır gür olmadan. Allah yüzünüzün akıyla görev yapmayı nasip eder inşallah. Kolay bir iş değil. Bu seçimlerde gördük. Çok büyük sıkıntılar yaşadınız. Hem belediye başkanı hem de muhtarlık seçimlerinin bir anda yapılması sizleri iki arada bir derede bırakıyor. Bizim bununla ilgili önümüzdeki yıllarda düşüncelerimiz var. Özellikle muhtarlık seçimlerinin yerel seçimlerle bir anda olmasının önüne geçilmesi gerekiyor. Hem sizler sıkıntı yaşamayacaksınız. Çalışmalarınızı rahat rahat yapacaksınız. İnşallah bir dahaki seçimlerde  tek başına muhtarlık seçimi yaparız” dedi. 

“HERKES MUHTAR ADAYI OLMAMALI”
Muhtarlık makamının çok önemli bir makam olduğunu ifade eden Yavuz, “Muhtar olmak artık öyle kolay değil. Herkesin de kolay kolay muhtar adayı olmaması lazım. Bununla ilgili bir düzenleme yapılması gerekiyor. Muhtar adaylarının da belli vasıflar taşıması gerekiyor” şeklinde konuştu. 

Programın sonunda 4, 5, 6 ve 7'inci döneminde muhtar seçilenlere milletvekilleri tarafından plaket verildi. Daha sonra muhtarlar, sorunlarını milletvekillerine iletti. 

milletvekili-yavuz-aydinda-secimlerde-kaybeden-tarafiz-104898-3ebf7ae1f24950b91618e0471036bb05.jpgmilletvekili-yavuz-aydinda-secimlerde-kaybeden-tarafiz-104898-5c815e4148e28d96afca4c2afb92ffc3.jpgmilletvekili-yavuz-aydinda-secimlerde-kaybeden-tarafiz-104898-b24a656a815d60544518a094fc191bcd.jpgmilletvekili-yavuz-aydinda-secimlerde-kaybeden-tarafiz-104898-e36225dcb383e636b9147729ce10ecac.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.