AK Parti Didim İlçe Başkanı Sebahattin Akkuş, Didim’de birçok partinin aday çıkardığı 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından geride kalan 3 aylık sürece yönelik değerlendirmelerde bulundu. Didim Belediye Meclis üyeleri ile birlikte gerçekleştirecekleri çalışmalardan bahseden Başkan Akkuş, Didim’deki son 20 yıllık yönetimi başarılı görmediklerini ve Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay’ın da ilk 100 günlük görev süreci içerisinde talihsiz olayların içerisinde yer aldığını belirtti. Halihazırda sinekle mücadelede yetersizliğe dikkat çeken Başkan Akkuş, festival ve konserlerden önce vatandaşın sorunlarının giderilmesine ağırlık verilmesi gerektiğine dikkati çekti.

Ak Parti Didimi Degerlendirdi Internet Gazete Ebru Gormez 484970 F968Fbae02900D17A41B9C2B1B9Fe9F6

“DİDİM İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Didim Belediye Meclisi’nde yer alan 9 Cumhur İttifakı üyeleri ile birlikte Didim için çalışacaklarını dile getiren Başkan Akkuş, “31 Mart seçimlerinden sonra 22 meclis üyesi Cumhuriyet Halk Partisi'nin 9 meclis üyesi Cumhur İttifakımızın olmak üzere toplamda 31 meclis üyesiyle yerel seçim sonuçlandı. Belediye meclis üyelerimiz de her iki ilçe başkanı AK Parti ilçe başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanımız Mustafa Sağdıç ile birlikte belediye başkanımızı makamda ziyaret ettik. Meclis üyelerimizle birlikte Didim için Didim ile birlikte yapılacak olan her şeyde yanlarında olduğumuzu, Didim'in aleyhine olan konularda da karşılarında olduğumuzu beyan ettik. Kendileri de aldılar, kabul ettiler. Biz de meclisi ve çalışmalarını takip ediyoruz. Belediye Başkanı'nın çalışmalarını takip edeceğiz. Didim hepimizin, Didim'in iyi olması için elimizden gelen en güzelini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Ak Parti Didimi Degerlendirdi Internet Gazete Ebru Gormez 484970 582F01Cd39De9E4Cbc4F9Ccc811089F2

"ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR"

Didim halkının iyi kötü her anlamda yanlarında olduklarını belirten Akkuş, “Bizim seçimlerimiz hiçbir zaman için bitmiyor. 31 Mart günü bitti, 1 Nisan sabahı biz çalışmaya başladık. Teşkilat olarak önümüzdeki genel seçim için çalışıyoruz. Ekibimizle, teşkilatımızla, meclis üyelerimizle, mahalle başkanlarımızla sahadayız. Türk toplumun her alanına, açılışlara, düğünlere, cenazelere katılabildiğimiz her programa katılmaya çalışıyoruz. Seçimler dediğim gibi bittiği zaman yenisi başlar. Onun için biz de çalışmalarımızı sürdürüyoruz, devam ettiriyoruz" diye konuştu.

Ak Parti Didimi Degerlendirdi Internet Gazete Ebru Gormez 484970 6A8A872E6182B38E2514A8E74975D2C1

"YATIRIMLARIMIZ SÜRÜYOR"

Akkuş, devlet tarafından ilçede yatırımların sürdüğünü de açıklayarak, “Bizler Ege'nin incisi Didim'de yaşıyoruz. Burası bir turizm ilçesi, dünyaya açılan bir kapı. Dünyadan 78 ülkenin Didim'de yaşadığı bir ilçedeyiz. 81 il 922 ilçeden insanımız vatandaşımız yaşıyor. Didim dediğim gibi hem ülke açısından hem de dünyanın her tarafından turist alan bir ilçe. Devlet yatırımları olarak, şu an devam eden devlet hastanemiz var ve inşallah Eylül sonu, Ekim başı gibi teslim alacağız. Spor komplekslerimiz devam ediyor, 8 tane milli eğitimin devam eden okulu var. Didim'e ne yapılması gerekiyorsa biz iktidar partisi olarak, hükümet olarak yapmaya çalışıyoruz, gayret sarf ediyoruz.” dedi.

Ak Parti Didimi Degerlendirdi Internet Gazete Ebru Gormez 484970 61B395773Bc44Ae282Bdb178F0825082

“GEÇTİĞİMİZ 20 YIL DİDİM İÇİN BAŞARILI GEÇMEDİ”

Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay’ın geçtiğimiz 20 yıllık süreçte iş başına gelen CHP'li yönetimlerden daha başarılı olmasını temenni eden Akkuş, “Hatice Hanım benim uzun yıllar tanıdığım Didim'de mali müşavir, bir önceki dönemde de 2014-2019'da Belediye Meclisi üyeliğinde görev yapmış hanımefendi bir başkanımızdır. Didim zor bir yer. Alt yapısıyla, üst yapısıyla, kışın nüfusu 100 bin, yazın 700-800 bine ulaşan bir yer. O yüzden sorun çok. Daha yeni üç aylık bir dönemde inşallah bu sorunları çözer. İlçede çok büyük bir altyapı sorunu var. Özellikle Akbük ve Yeşilkent bölgelerinde dahil olmak üzere Didim'in çoğu yerinde altyapı yok. Sinekle mücadele, son dönemlerde suların kesilmesi, yollar, çevre düzenlemesi. Didim dediğim gibi geniş bir arazi. Biz Didim'de geçtiğimiz 20 yılı çok başarılı görmedik. İnşallah Hatice Hanım başarır.” diye konuştu.

Ak Parti Didimi Degerlendirdi Internet Gazete Ebru Gormez 484970 A1Bdb7888Dfe27F97D457Db7A8963F39

“VAKIFLAR ARAZİSİNE BETON DÖKTÜLER”

Didim Belediye Başkanı Gençay’ın talimatıyla Altınkum sahiline tuvalet yapılması için çimento dökülmesini doğru bulmadığını dile getiren Akkuş, “Şimdi yıllarca Altınkum plajı dünyaya örnek, mavi bayraklı olan bir plajımız. Oradaki tuvaletin kaldırıp bir başka yere, vakıfların arazisine koyulmaması gerektiğini, belediyedeki imar ve planlamada fen işlerinde olan arkadaşlarımızın bilmesi gerekiyor. Vakıfların arazisine beton döktüler, Vakıflar da oraya müdahale etti. Doğru bir yer değil. Altınkum Plajı'na, sahile kumsala beton dökmek öyle bir ucube yaratmak çok doğru bir yaklaşım değildi. İnsanların olmazsa olmazı bir ihtiyacı, tuvaletlerin olması gerekiyor mutlaka sahilde o kadar insanın olduğu bir yerde, bizler buna asla karşı değiliz. Yapılacak ama yerinde yapılması gerekir ve oradaki görüntüyü bozmaması gerekir. Zamanı da yaz sezonu değil daha kışın büyükçe yer altı Yunuslu Park'ın içerisinde geniş alanlar var, orada olabilirdi. Hatice Hanım için talihsiz bir başlangıç oldu tuvalet konusu. Bence yanlış bir yer” ifadelerini kullandı.

SİNEKLE MÜCADELEYE DİKKAT ÇEKTİ

Akkuş, ilçede yapılacak olan festivallerden önce vatandaşın sorunlarının giderilmesini gerektiğine değinerek, “Cumhuriyet Halk Partisi festival ve konserleri seviyor. Bunu da belediyelerde başarıyorlar, biz de o başarıyı vatandaşa temas ettikleri yerlerde de bekliyoruz. Aromatik festivaller tabi ki olacak ama halkın ihtiyacı olan, bir sinekle mücadele bence ondan önce gelebilir. Sokak hayvanları öncelikli olabilir. Altyapı sorunu, çünkü Akbük'te biz bunu yaşıyoruz. Deniz artık yosunlaşmaya başladı. Lavanta ve Vegan Festivali ses de getirdi ülke bazında. Dışarıdan çok insanın gelip ziyaret ettiği bir çalışma.” dedi.

AK Parti olarak Didim’ aldıklarında büyük başarılara imza atacaklarını açıklayan Akkuş, “Bizim 41 tane mega projemiz vardı. Nasip olduğunda biz çok büyük projelerle Didim'e değer katacak ve markasını biraz daha üst seviyeye taşıyacak projelerimiz vardı. Biz genelde olduğumuz iktidarı yerele de taşımak için azimle gayretle çalışıyoruz. AK Parti belediyeciliği çok farklı, bunu daha önceki belediyelerde, büyükşehirlerde gördük, görüyoruz, yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde bunu başarıp Didim'e hizmet etmek için çalışıyoruz.” diye konuştu.

AK Parti Aydın İl Danışma toplantısında bir vatandaş isyan etti AK Parti Aydın İl Danışma toplantısında bir vatandaş isyan etti

Ak Parti Didimi Degerlendirdi Internet Gazete Ebru Gormez 484970 E491E5E6074152Aed5401652D97407B6

“GENÇAY ŞANSLI BİR BELEDİYE BAŞKANI”

Akkuş son olarak, Didim’de gerçekleşen yerel seçimlerde kullanılan az oy farkıyla Hatice Gençay’ın Belediye Başkanı olduğunu belirterek, “Hatice Hanım, şanslı bir belediye başkanı. Şöyle ki, katılımın çok az olduğu bir seçimde 26 bin oyla seçildi. 24 bin 600 oy kullanmayan seçmen var. Bu seçim çok değişik bir seçimdi. Hiç kimsenin tahmin edemediği sonuçlardı. Bu seçim ülke genelinde çok değişik bir seçim oldu. Bunu genel merkezimiz, sayın cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, belediye başkanlarımız, il başkanlarımız, bizler ilçe başkanı olarak masaya yatırdık ve seçimin analizini yaptık. Hatalarımızdan ders alacağız. İnşallah bir dahaki döneme çok farklı bir Didim, farklı bir belediye hizmetiyle karşılaşacağız.” ifadelerine yer verdi.

Ak Parti Didimi Degerlendirdi Internet Gazete Ebru Gormez 484970 B95F3E9B962667588Bf97F81D81Df0D8

Muhabir: Ebru Görmez