(SİMGE ATA) Ertürk, "31 Mart'ta bahar gelecek elbette ama parti sloganıyla değil, güzel hizmetlerin doğacağı bir bahar gelecek" dedi.
24'üncü dönem AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç ile 23'üncü ve 24'üncü dönem AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, Nazilli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Haluk Alıcık'ı seçim çalışmalarında yalnız bırakmadı. Eski vekiller Cumhur İttifakı'nın Aydın'da görülmemiş bir başarıya imza atacağını ifade etti.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN AYDIN'DA KARŞILIĞI ÇOK İYİ"
2011-2015 yılları arasında TBMM'de Aydın'ı temsil eden Ali Gültekin Kılınç, Cumhur İttifakı'nın 31 Mart Yerel Seçimlerine sıkı hazırlandığını ifade ederek, özellikle Aydın'ın batısından büyük bir oy beklediklerini ifade etti. "Aydın'ın batısında Millet İttifakının çıkardığı adayların beklentileri karşılamadığını görüyoruz" diyen Kılınç, Cumhur İttifakının Aydın'da iyi karşılık bulacağını dile getirdi.

"HİZMET ODAKLI ÇALIŞMALAR SANDIĞA YANSIYACAK"
Nazilli'deki sorunlara dikkati çeken Kılınç, Cumhur İttifakının seçimlerden zaferle çıkması durumunda Başkan Haluk Alıcık'ın ilçedeki tüm yapısal sorunları çözeceğini ifade ederek, "Haluk Alıcık başarılı ve ulaşılabilir bir belediye başkanı. Her zaman herkesin yanında olduğunu görüyoruz. Hizmet odaklı çalışmalarının sandıkta güzel bir karşılık bulacağını düşünüyoruz. Nazilli'nin yapısal sorunlarının yeni dönemde sonlanacağını, yatırım odaklı ataklar yapılacağını düşünüyoruz. Hedefimiz 17 artı 1" dedi. Alıcık ile milletvekilliği döneminde uyum içerisinde çalıştıklarına işaret eden Kılınç, "Haluk Bey'le; yan dere ıslahları, İsabeyli Göleti, yeni yaşam alanlarının oluşturulması, beldenin içme suyunun sağlanması projelerini hep beraber başardık. Nazilli halkı yeraltı pompalarıyla getirilen içme sularının yerine Dandalaz Barajı'nın kaliteli içme sularına kavuşacak" diyerek yeni dönemde çok daha fazlasının yapılabileceğini ifade etti.

"HİZMET SEÇİMİ"
2007-2015 yılları arasına denk gelen 2 dönemlik vekillik tecrübesi ve geçen dönem AK Parti Aydın İl Başkanlığı görevi yapan Ahmet Ertürk de yerel seçimlerin 'hizmet seçimi' olduğuna işaret etti. Ertürk, "İnsanların güzel hizmetlere ihtiyacı var. Özellikle Mustafa Savaş, Aydın'ın rahat bir şehir konumuna ulaşması için göreve talip oldu. Bu güzel hizmetlerin oluşturulabilmesi için deneyim ve donanıma ihtiyaç var" dedi.

"ACEMİLİKLER GERİDE KALDI"
Nazilli'nin Haluk Alıcık ile geliştiğini, Alıcık'ın tekrar seçildiği takdirdeyse çağ atlayacağını kaydeden Ertürk, "Acemilikler geride kaldı. Nazilli'nin hak ettiği güzel hizmetlere ulaşması bir sonraki dönemde çok daha kolay olacaktır. Keza Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Savaş'ın da milletvekilliği tecrübesi var. Aydın'ın çözülmez gibi görünen sorunlarını tespit etti" diyerek adayların tecrübeleriyle Aydın'da çok iş yapılabileceğini aktardı. Yeni kabinede yer alan birçok bakanın Aydın'ı ziyaret etmesinin sıradan bir şey olmadığına dikkati çeken Ertürk, "Bakanlarımız Aydın'ı önemsiyor ki burayı ziyaret ediyor. Gereken kaynakları yaratacaklarını söylüyor. Bu seçimi; halkın gönlüne giren, güzel hizmetlerin yapılabileceği garantisini veren kazanacaktır" dedi. Ertürk, Millet İttifakının "Mart'ın sonu bahar" sloganını kastederek "31 Mart'ta bahar gelecek elbette ama parti sloganıyla değil, güzel hizmetlerin doğacağı bir bahar gelecek" şeklinde konuştu.

ak-partili-erturk-martin-sonu-elbette-bahar-97442-03aa720b893ede5554e8ebb1dd7f3029.jpegak-partili-erturk-martin-sonu-elbette-bahar-97442-06b0995e8a89a1cc8e69e7e515fb37af.jpgak-partili-erturk-martin-sonu-elbette-bahar-97442-7c01542714937db04b91324db4df2c89.jpegak-partili-erturk-martin-sonu-elbette-bahar-97442-82367aeb0b6f8fe881098d34f271e45f.jpg

Kaynak: SİMGE ATA