Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Murat Tan'ın haberine göre, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın istifa edeceği siyasi kulislerde bir süredir yer ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabinedeki bazı isimlerde de değişikliğe gidebileceği gündeme geldi. Söz konusu kabine revizyonu kapsamında Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın da görevlerine son verileceği öne sürülürken, bu isimlerden birinin yerine TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın atanacağı dillendirilmeye başladı.

Ekran Görüntüsü 2024 07 01 184820

AK Partili Tuncer, Çerçioğlu'nu kavgacı olmakla suçladı AK Partili Tuncer, Çerçioğlu'nu kavgacı olmakla suçladı

İHTİSAS KOMİSYONLARINDA DEĞİŞMEYEN İSİMLERDEN

Ankara’daki siyasi kulislerden sızan bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ticaret Bakanı Bolat ya da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan yerine, geçtiğimiz dönemden bu yana TBMM KİT Komisyonu Başkanı olarak görevlendirdiği AK Parti Aydın Milletvekili Savaş’ın ismine de sıcak baktığı öğrenildi. 14 Mayıs 2023’teki genel seçimlerin ardından milletvekili seçildiği TBMM’de 28. Dönem kapsamında yeniden belirlenen ihtisas komisyonlarında, Anayasa Komisyonu Başkanı Yusuf Beyaz ile birlikte görevini koruyan tek isim olan AK Parti’li Savaş’ın bakan olarak atanabileceğinin dillendirilmesi, Aydın’daki parti tabanında da heyecana neden oldu. 

Ak Partili Savas Bakan Mi Oluyor Aydinin Bakan Hasreti Sona Eriyor Mu 483237 D4E26D17F1E2Ad468F49C1Eaf21796A0

GÖZLER RESMİ GAZETE’DE 

Savaş’ın bakan olarak atanacağı yönünde isminin geçmesi, memleketi Aydın’da da büyük dikkat uyandırdı. İldeki siyasi kulislerde gözler, yaşanacak olası gelişme kapsamında bu ay içinde atama kararının duyurulması beklenen Resmi Gazete’ye çevrildi. 

Hatırlanacağı üzere Aydın’dan en son geçtiğimiz dönem Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak görev yapan Kültür ve Turizm önceki dönem Bakanı Atilla Koç’un kızı Zehra Zümrüt Selçuk bakan olarak kabinede yer almıştı. 

Muhabir: Murat Tan