AK Partili Savaş: “Demokrasi düşmanları pusuda”

AK Partili Savaş: “Demokrasi düşmanları pusuda”

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 27 Mayıs askeri darbesinin 59. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

A+A-

(ALPER ŞENDERE) Demokrasi düşmanlarının her zaman pusuda beklediğine vurgu yapan Savaş, mesajında, “27 Mayıs 1960 darbesi, demokrasi tarihimizdeki kara bir gün olmasının yanı sıra aziz milletimizin, istiklal ve istikbaline vurulan en büyük darbelerden birisidir” dedi.
AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 27 Mayıs 1960’ın yıl dönümünde darbeyi kınayan mesaj yayımladı. 27 Mayıs askeri darbesinin demokrasi tarihimizde kara bir gün olarak yer aldığına vurgu yapan Savaş, darbenin sadece demokrasiye değil Türk milletinin istiklal ve istikbaline vurulmuş bir darbe olduğunu ifade etti.

MİLLET İRADESİ TANK PALETLERİNDEN DAHA GÜÇLÜDÜR

“O kanlı tarih, vatan topraklarımızda demokrasi düşmanlarına cesaret veren bir geleneğe dönüştürülmek istenmiştir” diyen ve 27 Mayıs’ı kınayan AK Partili Savaş, mesajında, “15 Temmuz 2016 da bunlardan birisidir. Fakat aziz milletimiz canı ve kanı pahasına bu girişimleri 15 Temmuz'da engellemiştir. Millet iradesi tankların paletlerinden daha güçlü olduğunu açıkça göstermiştir. İktidarı silahla, tankla, uçaktan atılan bombalarla ele geçireceklerini ve esir alacaklarını zannedenler, bu işin artık zannedildiği kadar kolay olmadığını çok net görmüşlerdir” ifadelerini kullandı.

HER ZAMANKİNDEN DAHA GÜÇLÜ OLMAYA MECBURUZ
Demokrasi düşmanlarının pusuda bekleyişte olduğunu ve Türk milletinin iradesinin zayıf düşeceği anı sinsice kolladıklarını belirten Savaş, “Bu nedenle her zamankinden daha güçlü olmaya, demokrasimize her zamankinden daha fazla sahip çıkmaya mecburuz. Bu sebeplerden ötürü aziz milletimiz ne Adnan Menderes'i ne de diğer demokrasi şehitlerimizi asla unutmayacaktır” dedi ve demokrasi şehitlerini ve gazileri şükranla andığını ifade etti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.