(EKREM KESER) Kuşadası Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen foruma Cumhur ittifakı Kuşadası Belediye Başkan Adayı AK Partili Fuat Akdoğan, DSP Belediye Başkan Adayı Hayrullah Susar, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Kuşadası Esnafı ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çalım, Kuşadası Mimarlar Odası Temsilcisi Ümit Acar, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Avukat Dr. Bülent Tokuçoğlu ve Bülent Yalçındağ’ın moderatörlüğünü yaptığı forumda başkan adayları hem nasıl bir kent ve nasıl bir yerel yönetim planladıklarını anlattılar, hem de izleyenlerden gelen soruları yanıtladı.
Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan ve Esnaf Odası Başkanı Ahmet Çalım’ın da birer konuşma yaptığı forumda konuşan AK Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Fuat Akdoğan, CHP adayı Ömer Günel’in söz verdiği halde son gün foruma katılmamasını eleştirerek, “Bana CHP adayı Ömer Günel ile aramda ne fark olduğu soruluyor. Fark bu işte. Ben geldim, sizlerin halkın karşısına çıktım, sizinleyim. Ama o söz verdiği halde gelmedi. Aramızdaki fark bu” dedi.
KUŞADASI BİR KİŞİNİN İKİ DUDAĞI ARASINA BIRAKILMAYACAK
Kuşadası’nın kangren haline gelen sorunlarını çözmek ve büyükşehir ile ilçe belediyesi arasında yaşanan kavgayı ve karmaşayı ortadan kaldırmak için aday olduğunu kaydeden Belediye Başkan Adayı Fuat Akdoğan, “Her şey büyükşehir belediyesinin egosuna bırakılamaz. Kuşadası bir kişinin iki dudağının arasına bırakılamayacak kadar değerlidir, önemlidir. 5 yıldır büyükşehir büyük baskısı ve kavgası ile geçti. Bu kavgayı bitireceğiz, kavga değil hizmet ve yatırım üreteceğiz. Mustafa Savaş ile hiçbir sorun olmayacak. Tariş arsasıyla ilgili orada tek bir yapılaşmaya bile izin vermeyeceğiz. Tariş platformunun isteklerine bende imza attım ve bu imzamın arkasındayım. Ayrıca, büyükşehir tarafından Salı pazarı bölgesinde yapılan ucube bir köprülü kavşak var. Göreve gelir gelmez büyük bir sorun haline gelen bu köprülü kavşağı tekrar eski haline getireceğim” dedi.

KENT MECLİSİ KURACAĞIZ
Kuşadası’nı hep birlikte yönetmek için projeler hazırladıklarını kaydeden Akdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Kuşadası’nın tüm renkleriyle birlikte tekrar kent meclisini kuracağız. Her kesim burada yer alacak. Ayrıca, belediye meclisinde oy hakkı olmasa bile geçmiş dönemlerdeki gibi kent meclisi ve meslek kuruluşları temsil edilecek, söz hakkı olacak. Ben meclis listesine mimar almadım. Çünkü imarla ilgili her konuyu mimarlar odası ile birlikte ele alacağız. Mimarlar Odası’nın onayı ve oluru olmadan Kuşadası’nda imar işlemi yapılmayacak. Büyükşehir yasasıyla mahalleye dönen önemli ve değerli köylerimiz var. Köylerimizde alternatif turizm için projelerimizi ortaya koyuyoruz. Bunu yapmak zorundayız. Köylerimizin tüm alt yapısını elden geçireceğiz, kanalizasyon sorununu çözeceğiz”

Konuşmaların ardından Akdoğan, soruları cevapladı.

akdogan-50-yillik-plan-yapiyoruz-96510-8f7019f2079911e4d9d71223606ff2b7.jpegakdogan-50-yillik-plan-yapiyoruz-96510-8961630cc100f7ce883aff1482313a5b.jpegakdogan-50-yillik-plan-yapiyoruz-96510-5542e0d73e3ce7c78f925eb8d5adbe98.jpegakdogan-50-yillik-plan-yapiyoruz-96510-c4710bea67375240c6c3ab85ee6dbdcd.jpeg

Kaynak: EKREM KESER