(ŞERMİN ÇOLAK) Cumhur İttifakı Germencik Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılış töreni gerçekleştirildi. Mehteran eşliğinde alana kısa bir yürüyüş ile başlayan tören, saygı duruşu ve istiklal marşı ile devam etti. Açılışta konuşan Cumhur İttifakı Germencik Belediye Başkanı ortak Adayı İsmet Akın, Aydın’ın 5 yıl geriden geldiğini iddia etti.
“CUMHUR İTTİFAKI HEDEFE ULAŞACAK”
Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş "Amacımız hemşerilerimize yaşanabilir bir Aydın oluşturmak. Doğduğumuz ve büyüdüğümüz bu topraklara borcumuzu ödemek için geliyoruz” dedi.

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu 31 Mart akşamı kutlama yapacaklarını kaydederken, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz şunları söyledi, “Her 10 yılda bir bu ülkede birileri birilerine 'dur' diyor. Sizler bu işi yapamazsınız, sizler bu ülkeyi yönetemezsiniz diyor. İnşallah 31 Mart’tan sonra çok programlı ve istikrarlı bir ülke yönetimine sahip olacağız. Hiçbir kimse bizlere 'dur' diyemeyecek ve yükselişimize hiçbir kimse engel koyamayacak. Cumhur İttifakı hedefe yürüyecek ve zafere ulaşacak”
“OSMANLI TOKADI VURULACAK”
Seçime kadar kalan kısa süre içinde Cumhur İttifakının Aydın’ın 17 ilçesinde parmakla gösterileceğini söyleyen AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen de, “Cumhur İttifakı’nın en iyi tezahür ettiği illerden birisi Aydın. Bunun semeresini de 31 Mart akşamı alacağız. 31 Mart akşamı Aydın tüm Türkiye tarafından konuşulacak” ifadelerini kullandı.
MHP İl Başkanı Burak Pehlivan ise, “Karşımızdaki tüm şer odaklarını 31 Mart gecesinde yerle bir edeceğimize sonuna kadar inanıyorum. Cumhur İttifakı Aydın’da ve Türkiye’de hiçbir kimseye pabuç bırakmayacak ve gerekli Osmanlı tokadını en iyi şekilde vuracaktır” dedi.
“ADİL VE ŞEFFAF OLACAĞIZ”
Seçim çalışmalarının yürütüleceği merkezinin açılışında söz alan Cumhur İttifakı Germencik Belediye Başkan Adayı İsmet Akın, Aydın’ın 5 yıl bedavaya gittiğini iddia etti. Akın, “Hizmet etmek lafla sözle olmaz, üretmekle olur. Hizmet yarışında bu bayrağı en üste taşımaya söz veriyorum. Vatandaşın emrinde ve hizmetinde olacağız. Adil ve şeffaf olacağız. Biz hizmet eriyiz. Gecemizi gündüzümüze katıp 'of' demeyeceğiz. İki vatan sevdalısı hizmet partisi yan yana gelerek, ülkemizin bekası diyerek bir irade koydular. Biz de bu iradeyi tüm Aydın’da ve Germencik’te layık olduğu yere taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Jeotermal konusuna değinen Germencik Belediye Başkanı ve Efeler Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın ise, “Jeotermallere ruhsat vermedim çünkü bende o yetki yok. O yetki Büyükşehir belediye başkanlarında, ruhsatları da onlar verdi" dedi. Konuşmaların ardından, Cumhur İttifakı Germencik Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

akin-aydin-5-yil-bedavaya-gitti-91541-0ed5be719969985b328392087cf2f3ba.jpgakin-aydin-5-yil-bedavaya-gitti-91541-4731bc580b1fc3474080a504a294d3de.jpgakin-aydin-5-yil-bedavaya-gitti-91541-bea666d6a9f2ec07ff83b05758e2bfd3.jpgakin-aydin-5-yil-bedavaya-gitti-91541-c7abb492810b92af2af9f7b3b27f6f23.jpg

Kaynak: ŞERMİN ÇOLAK