(TÜRKER KOCAKAHYA) Cumhur İttifakı Efeler Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu (ASKF) ziyaret ederek toplantı gerçekleştirdi. Aydın’da faaliyet gösteren spor kulüplerinin başkanları ve yöneticileri ile antrenörlerin katıldığı toplantıya Akın’ın yanı sıra, ev sahibi olarak ASKF Başkanı Hasip Arıkan, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın ve Futbol İl Temsilcisi Hakan Açıkgöz katıldı. Toplantıda konuşan ASKF Başkanı Arıkan, Aydın’da faaliyet gösteren takımlar ve sporcular hakkında bilgi verirken, spor kulüplerinin ve sporcuların yaşadıkları sorunları paylaştı. Gülaştı ve Baskın da spora gereken desteğin verileceğinin altını çizdiler. Kulüp yöneticileri ise kulüplerin tesisleşme ve ulaşım konularında yaşadıkları sorunları aktardılar.

“BAKANDAN SÖZ ALDIK”
Toplantıda konuşan ve projeleri anlatan Akın ise Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın müjdesini verdiği stadyum projesini hatırlatarak, “Bütün kulüplerimiz için 20 bin kapasiteli stadyum yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanı’ndan söz aldık. Burası tamamen doğa ile iç içe, ekip biçilmeyen uygun bir alanda yapılacak. Amatör spor kulüplerimizin faaliyet alanı olacak çok sayıda saha, otel, fitness alanı, havuzlar, kitap okuma evi gibi bölümler bulunacak. Bunların yanında mahallelerimizde sahalar oluşturacağız. Sporcu arkadaşlarımızı belediye bünyemize almamız gerekirse bunu da yapacağız” dedi.

“YÖNETİM KURULACAK”
Kulüplerden gelen ulaşım talebi konusunda ise Akın, “Belediye bünyesinde bir yönetin kurulacak. Burada birkaç tane araç olacak. Siz sürekli müdürlüklerle muhatap olmak zorunda kalmayacaksınız. Buradaki yönetimle irtibat kuracaksınız. Sporcular gidecekleri şehirlere araçlara binerek gidecekler. Uçakla gidilecekse, buradaki arkadaşlar biletlerini ayarlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımızın da düşüncesi böyle” dedi. Öte yandan Akın, Adnan Menderes Stadı’nın bulunduğu yere ise altında otoparkı olan Millet Bahçesi yapılacağını da hatırlattı.

Kaynak: TÜRKER KOCAKAHYA