Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Murat Tan'ın haberine göre, Cumhur İttifakı AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yılmaz ile MHP Söke İlçe Başkanı Mehmet Taşyumru, geçtiğimiz gün yaptığı ortak açıklamada Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan’ı göreve seçildiği 3 aylık süredeki taşınmaz satışlarını eleştirdi. Ortak açıklamada ayrıca Arıkan’ın 6 ayda 6 proje sloganıyla göz boyadığına da dikkat çekilirken, henüz tebrikleri bile kabul edememişken sık sık izin alması da eleştiri konusu oldu. AK Parti’li Yılmaz ile MHP’li Taşyumru’nun eleştirileriyle ilgili açıklama yapan CHP Söke İlçe Başkanı Akmazlar, yapılacak olan taşınmaz satışlarıyla ilgili ilçe başkanlarına gerekli bilginin verildiğini kaydederek, “Görüyoruz ki; kendi başarısızlıklarını ve ülkeye yaşattıkları ekonomik kaosu görmezden gelenler, yine yerelde suni gündem yaratama peşine düştüler” dedi. 

Akmazlardan Ak Parti Ile Mhpye Cevap Gecikmedi Sokede Hizmet Polemiginin Fitili Erken Ateslendi 482865 228E5A6A045424Cdb560Ccbbf165E95A

“KAMUOYUNU YANILTMAYA ÇALIŞIYORLAR”

CHP’li Akmazlar, eleştirilere ilişkin kamuoyuna yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Seçimlerin üzerinden 100 gün geçtiğini ve bu dönemde Başkanımız Sayın Dr. Mustafa İberya Arıkan'ın sık sık izin aldığını ifade eden Cumhur İttifakının iki ilçe başkanı, kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadır. Söke'ye hizmet etmek, vaat ettiği projeleri hayata geçirmek için özverili bir şekilde çalışan Başkanımız, mazbatasını alarak göreve başladığı günden bu yana sadece 6 gün izin kullanmış; bu izin süresini de genelde iktidar ancak yerelde 20 yıldır muhalefet olmaya mahkum olmuş Cumhur ittifakının, Söke'ye kazandıramadığı işlerin peşine düşmek için Ankara'da geçirmiştir. Mesela bir türlü yapamadıkları Novada Kavşağı, Belediyemiz arsaları üzerinde olan devlet kurumlarının yerleri ile ilgili mahsuplaşma gibi konular Ankara ziyaretlerinin sebebi olmuştur. 

Cumhur Ittifaki Cephesi Sokede Kiliclari Cekti Cumhur Ittifaki Sokeden Chpli Arikana Cifte Tepki 482853 579316E812Db17C84Da42A94B6B51B67

“SATIŞLARDAN 25 MİLYON LİRA GELİR ELDE EDİLMİŞTİR”

Genel iktidar olup da Söke'nin hiçbir sorunu ile ilgili girişimde bulunmayan, ihtiyaç olunan devlet yatırımlarını Söke'ye getiremeyenler, elbette Başkan Arıkan'ın bu gayretlerinden rahatsız olmuşlar ve olacaklardır. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizi, asgari ücrete yapılamayan zammı, emeklinin içinde bulunduğu geçim sıkıntısını, elektrik başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlara hemen her gün yapılan zamları, mutfaktaki yangını ağızlarına alamayanlar; belediyemizin taşınmaz satışlarına dil uzatıyorlar. Meclis kararı alınarak satışa çıkarılan taşınmazların satışı oldukça şeffaf şekilde yapılmaktadır. 73 taşınmazdan 25 adeti satılmış, bu satışlardan 25 Milyon lira gelir elde edilmiştir. Elde edilen gelir Belediyemiz kuruluşu olan LİMA A.Ş'nin 28 Milyon liralık borcunun kapatılmasında kullanılacaktır. Bu borcun sebebi de devlete ödenen fahiş oranda vergi ve kesintilerdir. Kötü ve adaletsiz ekonomi politikalarının, işletmeleri getirdiği durumdur. 

Ökten Aydın’daki CHP’li belediyeleri eleştirdi Ökten Aydın’daki CHP’li belediyeleri eleştirdi

Cumhur Ittifaki Cephesi Sokede Kiliclari Cekti Cumhur Ittifaki Sokeden Chpli Arikana Cifte Tepki 482853 5D2371A61386Eb86A5Fc1B3A4D7Cd623

“'KAYBEDENLER KULÜBÜ'NÜN ÜYELERİ”

Yapılacak olan satışlarla ilgili olarak gerekli bilgi ilçe başkanlarına daha önce verilmiş olmasına rağmen, sırf kendi tabanlarına şirin gözükmek adına yapılan açıklamalar popülist yaklaşımdan başka bir şey değildir.  Seçim öncesinde '9 ayda gerçekleştirdiğimiz 9 proje'yi dahi, '6 ayda 6 proje' olarak hazmetmeye çalışanlar, yapılanları göz boyama olarak görenler; anlaşılıyor ki 31 Mart'ta aldıkları tarihi yenilginin etkisinden hala çıkamamışlar. Siyasi olarak varlık ve başarı gösteremeyen 'Kaybedenler Kulübü'nün üyeleri kamuoyu gündemine gelebilmelerinin tek yolunu Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan olarak görüyorlar. Laf üretmekten öte becerisi olmayanlara halkımız inanmadığını seçimde göstermiş, sandıkta gereken cevabı vermiştir. 

“BİZ LAF DEĞİL, İCRAAT ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Bizler; yakın zamanda hayvan barınağımızın faaliyete geçmesi, Söke Belediyemizi büyük bir yükten kurtaracak ve gelir elde ettirecek Güneş Enerji Santrali (GES) Projesi ile ilçemizi buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.  Biz laf değil, icraat üretmeye devam edeceğiz. Başkanımız Sayın Dr. Mustafa İberya Arıkan'ın dediği gibi vaat etmeyip, yapmaya devam edeceğiz” 


 

Muhabir: Murat Tan