AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

AKP’li vekiller gösterin kendinizi

A+A-

Avrupa’nın önde gelen otomobil firmalarından olan Volkswagen Almanya dışında üretim yapmak için harekete geçmiş. Ancak henüz hangi ülkede üretime geçeceği belli değil. Bu Türkiye’de olabilir, Bulgaristan’da olabilir. 
Birçok markanın üretim yaptığı Türkiye’de Volkswagen’in de fabrika kurması ve üretim yapması elbette ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak ve işsizliğin azalması, diğer bir söylem ile istihdam yaratılması bakımından da önemli olacaktır.
İşte bu fabrikanın Aydın’da kurulması demek ise Aydın’ın makus talihini kırıp ileri doğru sıçrama yapmasına olanak sağlayacak bir yatırım olacaktır. Bu nedenle de Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, her türlüğü desteği verme vaadi ile AKP Aydın Milletvekillerine çağrıda bulunuyor.
"Volkswagen'in Türkiye'de kurmayı planladığı otomobil fabrikasının Aydın'da kurulmasını sağlayalım" 
Ardından devam ediyor, Başkan Çerçioğlu: “Aydın ve Aydınlılar her türlü yatırımı hak ediyor. Marka şehir yatırım ile olur. AK Parti Aydın milletvekilleri Aydın'a bir şey yapmak istiyorsa bu fabrikanın Aydın'da kurulmasını sağlasınlar. Ben bu konuda her türlü desteği vereceğim. Söz konusu fabrika 2022'de faaliyete geçecek ve ilk aşamada 4 bin kişilik istihdam oluşturacak.  Her türlü çalışmayı yapacağım. Öyle ‘Aydın'a yatırımcı çekmeliyiz’ temennili konuşmalara gerek yok. Bunu hayata geçirelim. Elbette istişare ziyaretleri önemlidir, ama hemen eyleme geçmek daha doğru” Bu çağrıya CHP Aydın Milletvekillerinden tam destek geliyor, ardından Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç’ten de tam destek geliyor ve ekliyor Özmeriç: “Fabrikanın Aydın’da kurulması halinde araçlarımızı da Volkswagen ile yenileriz”

 

AKP’li vekillerden tık yok. Hani seçim sonrası ziyaretinde Çerçioğlu’na destek olacağını söyleyen Mustafa Savaş var ya, ondan bile TIK yok
O ikide birde çıkıp basına açıklama yapan Metin Yavuz desen her halde görmez, duymaz duruma düşmüş olsa gerek ki, otomotiv sektöründen gelmiş bir vekil olarak ÇIT çıkarmıyor.
Ziraatçı Rıza Posacı mı dediniz. O zaten otomotiv işini pek bilmez, zira kendisi ziraatçıdır. Bunun ardına sığınıp rüzgârın nereden eseceğini beklemekte, adeta pusuya yatmış.

 

AKP Aydın örgütü ise bildiğiniz gibi, sessizliğe gömülmüş günü kurtarmaya çalışıyor. Onların zaten Aydın ve Aydınlı ile uzak ya da yakından ilgileri görünmüyor. Anlayacağınız AKP cephesi OF olmuş…
Oysa her fırsatta Aydın’ı dillerinden düşürmeyen, Aydın’ın kalkınması ve istihdam yaratılmasından söz eden AKP’li vekiller için Özlem Çerçioğlu tarafından uzatılan bu el tam bir fırsat.

Aydın’ı ve Aydınlıyı düşündüklerini göstermek için tam zamanı. Daha ne bekliyorlar anlamış değilim. Ama haklarını da yemeyelim. Başkan Çerçioğlu, “İkizdere barajını biz yaptık” demiş olsaydı anında ses verirdi AKP’li vekiller, “Hayır biz yaptık” diye. İş gerçekten Aydın’a hizmet olunca SUSPUS olmuş durumdalar.
Bir kez daha AKP’li vekillere çağrıda bulunuyorum.
İşte tam zamanı… 

 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar