(MURAT TAN) İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Mart günü saat 14.00’te Atatürk Kent Meydanı’nda birlikte miting yapacaklar.

31 Mart 2019 yerel seçim çalışmaları kapsamında 7 Mart günü Aydın’a gelecek olan İYİ Parti Lideri Akşener ile CHP Lideri Kılıçdaroğlu saat 14.00 Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda ortak düzenlenecek olan mitingde Aydınlı vatandaşlardan Millet İttifakı’nın belediye başkan adaylarına destek isteyecekler.

“GENEL BAŞKANLARIMIZI AYDIN’DA AĞIRLAYACAĞIZ”

Her iki liderin ortak miting kararı almasıyla ilgili CHP Aydın İl binasında ortak basın açıklaması düzenleyen İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı ile CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, tüm Aydınlı vatandaşları mitinge davet ettiler. CHP İl Başkanı Çankır tarafından ortak kaleme alınan basın açıklamasında, “Bilindiği üzere 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için Aydın’da İYİ Parti ile Millet İttifakı olarak seçime gireceğiz. Bir çok ilde gerçekleşen bu ittifakın en güzel örneklerinden birisini Aydın’da biz gerçekleştirdik. Dostluk içinde Aydın’ın güzel günlerinin devamı için ve en önemlisi Kıvayi Milliye topraklarından tüm Türkiye demokrasisine örnek olması için büyük çaba sarfettik ve nihayetinde hem sandıkta, hem de yüreklerde iyi bir ittifak kurduk. Bu ittifakın mimarları olan genel başkanlarımızı şehrimiz Aydın’da ağırlayacağız ve Millet İttifakı olarak bir miting gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verildi.

“MİTİNG TÜRKİYE’DE BİR İLK OLACAK”

Kılıçdaroğlu ile Akşener’in katılacağı mitingin Türkiye’de bir ilk olacağının belirtildiği açıklama, “Aydın’da Millet İttifakı olarak omuz omuza 10 yıldır şehrimizde hakim olan bahar havasını devam ettireceğiz. Hemşerilerimizi 7 Mart Perşembe günü saat 14.00’te Atatürk Kent Meydanı’nda yapılacak mitingimize bekliyoruz” ifadeleriyle noktalandı.Kaynak: MURAT TAN