Alıcık: çiftçinin özel tüketim vergisi kaldırılsın

Alıcık: çiftçinin özel tüketim vergisi kaldırılsın

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, başkan yardımcısı Gürşat Kale ve il yöneticileriyle birlikte ilçe ziyaretleri kapsamında Karacasu’da esnaf ve üreticileri ilgilendiren açıklamalarda bulundu.  

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Başkan Alıcık, esnafın ve üreticinin en büyük sıkıntısı olan vergilerin kaldırılması için çalışma yapacaklarını söyledi. 
MHP İL Başkanı Haluk Alıcık, beraberindeki Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, MHP İlçe Başkanı Murat Uysal ve yönetimi, İl Başkan Yardımcısı Gürşat Kale ve il yöneticileri ile birlikte ilçe ziyaretine Kaymakam Ahmet Soley’i makamında ziyaret ederek başladı. Ardından sırası ile ittifak ortağı AK Parti İlçe Başkanı Fuat Meriç, İlçe Emniyet Amiri Davut Özkan, Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Dilmen’i ziyaret eden Başkan Alıcık daha sonra ziyaretlerini meslek odalarıyla sürdürdü. Şoförler Odası Başkanı Adnan Tuncer, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Recep Karataş, Esnaf Odası Başkanı Sefa Töz ve son olarak da Ziraat Odası Başkanı İsa Sevinç’i ziyaret eden Başkan Alıcık, ADÜ Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Ümit Tolga Gümüş’ü de ziyaret ederek ikili temaslarda bulundu. 
İlçe ziyaretinin 9’uncusunu Karacasu’ya yaptıklarını belirten Başkan Alıcık, esnafın sicil affı, 2/B çalışmalarının hızlandırılması, çiftçilerin en büyük sıkıntısı olan mazot, ilaç gübre ve tohumda özel tüketim vergisinin kalkması gerektiğini söyledi.
Başkan Alıcık, “Ben 9 tane ilçe dolaştım. Dokuz ilçenin dokuzunda da gelen istek bu. Esnafın sicil affı, köylülerin 2/B arazilerinin kendilerine verilmesi, prim desteklerinin Şubat ayında verilmesi ve özel tüketim vergisinin kaldırılması yolunda. Çiftçi açısından baktığınızda adam diyor ki ben özel tüketim vergisinde ben kendi şahsi arabamda alıp kullanıyorsam mazotu KDV’si kalkmasın diyor. Ama diyor ben bunu üretimde kullanıyorsam KDV’si kalksın veya KDV indirilsin. Mazot gübre, ilaç ve tohumda istiyoruz başka bir yerde istemiyoruz diyor. Bunlar yapılırsa biz rahatlarız diyor. Şimdi ne oluyor baktığın zaman adam yata mazot alıyor sübvanse ediyorsun. Ama öbür tarafta nçiftçiye baktığın zaman sıkıntı var. Bunlar düzeltilecek. Bunların düzeltilmesi noktasında sıkıntıyı büyüklerimize söyleyip ileteceğiz. Pirim desteklerinin de Şubat ayında çiftçiye ödemesi yapılmalı. Özellikle Şubat ayında çiftçiye para lazım” dedi. 

PRİM DESTEKLERİ AYDIN VE 23 İL DIŞINDA ÖDENMEYE BAŞLANDI
Prim desteklerinin zaten Şubat ayında ödendiğini kaydeden Ziraat Odası Başkanı İsa Sevinç, “Şu anda 23 il haricinde bütün destekler bu gün itibaren yatıyor. Ama Aydın’ın ve 23 ilin müstesna bir durumu var. Ondan dolayı desteklemeler yatmıyor. Bu yatmayacak manasında değil. Bu çiftçiden kaynaklanan bir şey de değil. Tamamen çırçır fabrikalarından kaynaklanan bir şey” diye konuştu. 

Başkan Alıcık, “Çırçır fabrikalarından dolayı da garip guraba da gitmesin yani” diyerek çiftçilerin sıkıntılarının giderilmesi için elinden gelen desteği vereceğini söyledi.  

alicik-ciftciye-ozel-tuketim-vergisi-kaldirilsin-150445-4dba407652cac1112bd653dbd9d2db92.jpgalicik-ciftciye-ozel-tuketim-vergisi-kaldirilsin-150445-a585643405dc14b93762b4b995123aad.jpgalicik-ciftciye-ozel-tuketim-vergisi-kaldirilsin-150445-e0e04a8165625e31dd27244a729d4eaf.jpgalicik-ciftciye-ozel-tuketim-vergisi-kaldirilsin-150445-f1510eced1ad47c6e96ca99018dad9a9.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum