Alıcık iki özel günü kutladı

Alıcık iki özel günü kutladı

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Kadir Gecesi ve 19  Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. 

A+A-

KIYMET SARIYILDIZ - MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, aynı güne denk gelen Kadir Gecesi ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Kadir Gecesi’nin dua, şükür, vicdan muhasebesi için büyük bir fırsat olduğunu belirten Alıcık, “İçinde  Kuran-ı Kerim'i barındıran mübarek Kadir Gecemizi ve Türk Milletimizin Kurtuluş Mücadelesinin ilk adımının 101. yılını aynı gün kutluyoruz” dedi. Kadir Gecesi’nin hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Alıcık, ilahi adaletten kurtulmanın mümkün olmadığını belirtti. Alıcık, “Allah’a sığınıp, rahmet ve bereketinden ümidi kesmeden nerede hata yaptığımızı, nerede eksik kaldığımızı, nerede boşluk bıraktığımızı, elbette niyet ve amellerimizi teferruatlı şekilde gözden geçirmeliyiz. Yarın Mahşer Günü’nde birbirimizin yüzüne bakacak hal ve durumumuz olması için herkes manevi hazırlığını şimdiden yapmalıdır.  Beşeri adaletten kaçmak mümkünse de, ilahi adaletten kurtulmak asla mümkün değildir. Bu düşüncelerle Büyük Türk milletimizin, Türk-İslam aleminin ve yürekli efe hemşerilerimin mübarek Kadir Gecesi’ni içtenlikle tebrik ediyorum” diye konuştu. 

“BU ESERE HAYRANLIK DUYUYORUZ”

2023’ün güçlü Türkiye’sini 19 Mayıs 1919 ruhuyla sahiplenip ve kucakladığını söyleyen Alıcık, gençleri geleceğe hazırlamanın görevleri olduğunu ifade etti. Alıcık, “Aynı zamanda bugün ilk adımın 101. Yılı. Her şey ilk adımla başlar. Adımlar birleşir yürüyüş olur. Yürüyüşler eklemlenir mücadelede buluşur. Mücadeleler hızlanır tarihle birleşir, tarihin sayfalarını mühürler ve an gelir, o tarih Türk diye okunur.  O tarih 19 Mayıs 1919'dur. 19 Mayıs 1919, aklın, asaletin sabrın, milliyetçi şuurun, stratejinin ve bağımsızlık sevdasının ürünüdür. 19 Mayıs, milli dirilişin yürüyüşüdür. 19 Mayıs, zalime, haine, alçağa, işbirlikçiye yıldırım gibi çarpan Türk’ün kudretli yürüyüşüdür. Bu yürüyüş, vatanı sahipsiz, çaresiz, kimsesiz sananlara karşı var olma kavgasıdır.  Bu yürüyüş, bitmemizi, tükenmemizi, gitmemizi, yersiz yurtsuz kalmamızı projelendiren müstevlileri İzmir’e kadar kovalayan iradenin eseridir. Bu esere hürmet ve hayranlık duyuyoruz” ifadelerini kullandı. 

“MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET DAMARLARDAKİ KANDA GİZLİDİR”
19 Mayıs 1919’un 101'inci yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milliyetçi kahramanları ve aziz şehitleri şükranla ve minnetle andığını söyleyen Alıcık açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu esere leke sürdürmemek için biz de Cumhur İttifakı ile geleceğimize ışık tutuyor, 2023’ün güçlü Türkiye’sini 19 Mayıs 1919 ruhuyla sahipleniyor ve kucaklıyoruz. Türk Milleti’nin hali hazırda karşı karşıya kaldığı badireler dikkate alındığında, Cumhur İttifakı temelinde şekillenen tarihi ve milli mutabakat ile yarınlara Türk Gençliği’ni hazırlamak da bizlerin en önemli görevidir. Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti ile donanmış, endüstri 4.0 disiplininde, bir elinde ilim, diğer elinde ahlak ve erdem olan Türk gençliği ile 1919’dan 2020 yıla kadar geçen 101 yıllık dönem tarihin yeniden uyanışına ve büyük Türk milletinin dirilişine şahitlik etmiş Türk Milletimizi güçlü yarınlara taşıyacaktır.19 Mayıs şuuru geçmişte olduğu gibi diri, Samsun’a çıkan irade hala damarlarımızdadır. Muhtaç olduğumuz kudret ise bu damarlardaki kanda gizlidir. Bu düşüncelerle, 19 Mayıs 1919’un 101'üncü yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milliyetçi kahramanları ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle bir kez daha anıyor, aziz hatıraları önünde hürmetle eğiliyorum. Türk gençliğinin ve Türk Milleti’nin ve yürekli efe hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.