Alıcık: Kadın Han'dır

Alıcık: Kadın Han'dır

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde kadınların Türk kültüründeki yerini anlattı. 

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kadınların sosyal hayattaki yerine değinen Başkan Alıcık; "Edep temelli Türk medeniyetinin, Türk kültürümüzün ve inancımızın en önemli değeri olan kadınlarımızın sosyal hayattaki güçlü duruşuna büyük önem vermekteyiz. Bu şuurla ’Türk kadınını hak ettiği yerde tutmak ve daha etkin yere taşımak’ konusunda taviz vermedik, vermeyeceğiz” dedi. 
“TÜRKLERDE KADIN HAN’DIR”
MHP olarak, mutlu kadının huzurlu Türkiye’nin teminatı olacağına inandıklarını belirten Başkan Alıcık; “Maddenin karanlığı içinde ruhun aydınlığı, umutsuzluğun karanlığı içinde huzurun aydınlığı, ihtirasların karanlığı içinde faziletin aydınlığı, cehaletin karanlığı içinde şefkatin aydınlığı, kavganın karanlığı içinde sevgi ve bağlılığın aydınlığı olan kadınlarımıza karşı fiziksel ya da psikolojik şiddetin her türlüsü insanlık suçudur. Kadına şiddet karanlık yarınların bu günüdür. Türklerde kadın Han’dır, Han’ımdır, hanımdır. Kadın ve şiddet kelimelerinin yan yana gelmediği gün medeniyet kelimesi anlamını tamamlayacağı inancımla; milli bekamızın beşiğini sallayan tüm  kadınlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.

aliciktan-erken-secim-aciklamasi-222739-ef18b3ccbea08b261c5f58d48c99bf42.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.