Alıcık Ülkücü şehitleri andı

Alıcık Ülkücü şehitleri andı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü’nü kutladı.

A+A-

AYŞE AKTAŞ- 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, "Ülkücü şehitlerimizin muhterem hatıralarını, kutlu mücadelelerini hasretle, hürmetle, hayranlıkla yâd ediyoruz” dedi.
Alıcık, Ülkücü şehitlerin yurdumuzun alçaklara uğratmayan kahramanlar olduklarını ve fedakarlık burçları olduğunu ifade etti. Başkan Alıcık, “Kutlu davaya inanan, akıl ve kalbin kenetlenmesiyle bu inancını ifa eden, hayata, hadiselere, zamanın ve tarihin ruhuna ülküleriyle bakan, bununla da kalmayıp zalimlere ve hain emellere cesaretle meydan okuyan ülkücü şehitlerimizin her damla kanı milli varlığımızın ebedi nişanesidir. Aziz ülkücü şehitlerimiz haklı mücadelelerinin bedelini canlarıyla ödeyen fazilet, feraset, feragat timsalleridir” ifadelerini kullandı.
‘BİR HİLAL UĞRUNA PEK ÇOK GÜNEŞ BATMIŞTIR’

Ülkücülerin Türk milletinin aleyhine kurgulayan hiçbir karanlık oyuna boyun eğmeyen, hiçbir tehdide diz çökmeyen, saldırı ve suikasta tamam demeyen iman erleri olduğunu vurgulayan Alıcık, “Türk milletinin varlığı ve bekası uğruna nice fani beden sere serpe vatan toprağına uzanmıştır. Bir hilal uğruna pek çok güneş batmıştır. Aziz Ülkücü şehitlerimiz candan geçmişler, vatandan vazgeçmemişlerdir. Ülkücü Şehitlerimizin yeri gönüllerde, mükâfatı ise Yüce Allah’ın rahmetindedir. Ülkücü şehitlerimiz Türk-İslam asırlarının gönül ve dava zirveleridir. Hepsinin mücadelesi onurlu, hepsinin ahlak ve şahsiyetleri göz kamaştırıcıdır. Onlar hesap yapmamışlar, yanlışa ortak olmamışlar, hasbi ve haysiyetli hayatlarıyla temayüz etmişlerdir” dedi.
‘RUHLARI ŞAD OLSUN’
Başkan Alıcık son olarak mesajında şehitlerin ölmediğini söyleyerek, “Ülkücüler Ötüken’den atılan adıma Türk vatanında kucak açan, Söğüt’ten yapılan çağrıya yaşadıkları dönemde aynen riayet eden, tarihin nabzını damarlarındaki kanla temsil eden vakarlı ve soylu insanlardır. Ülkücü şehitler ise Türk milletinin iftihar ve irade cevherleridir. Bizim inancımıza göre şehitler ölmemiştir. Vatan da kesinlikle bölünemeyecektir. Bu vesileyle bütün şehitlerimizi, merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i, hain bir saldırıda şehit düşen merhum Gün Sazak Bey’i, hayatlarını kaybetmiş tüm ülküdaşlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum. Gazilerimize uzun ve huzurlu bir ömür diliyorum. Her ülküdaşımdan, davasının iffet ve itibarını inançla müdafaa eden her kardeşimden Allah razı olsun diyorum. Şehitlerimizin ruhu şad olsun" dedi.


 


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.