Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Murat Tan'ın haberine göre, MHP Aydın İl Başkanı Alıcık, MHP Aydın İl binasında düzenlediği basın toplantısında MHP’ye üye olan İYİ Parti Köşk Gençlik Kolları Kurucu Başkanı Ali Özdemir’e parti rozetini takarak tebrik etti. İYİ Parti’de siyaset yapan isimlere MHP’ye katılma çağrısında bulunan Alıcık, Türk milliyetçilerin baba ocağının MHP olduğunu söyleyerek, “Gelinen süreç itibariyle hem İYİ Parti, hem de Zafer Partisi’nden partimize ciddi katılımlar söz konusu. İlerleyen süreçte biz bu katılımların katlanarak devam edeceğini öngörüyoruz” diye konuştu. 

Aliciktan Aydindaki Eski Mhplilere Cagri Mhpye Aydinda Geri Donusler Basladi 478149 522Dab96Ae6Ccca87D02E4A952C33660

“ARTIK BABA OCAĞINDA BİRLEŞME ZAMANI”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sıklıkla söylediği “Ülkücülük Milliyetçi Hareket Partisi’nde olur” sözlerini hatırlatan Alıcık, “Biz de bu nedenle herkesi MHP saflarına davet ediyoruz. Geldiğimiz noktada dün olduğu gibi bugün de haklı olduğumuz ortaya çıkıyor. Önümüzdeki sürece baktığımızda Türkiye büyüyor. Türkiye bugün kendi tahılını, kendi yiyeceğini ve kendi silahını üretiyor. Allah’ın izniyle kendi enerjisini de üretmeye başladığı gün Türkiye, ‘Lider ülke Türkiye olacak’ Atatürk’ün emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti kainat var oldukça var olacak. Bunun da en büyük bekçileri MHP ve Ülkücü Hareket olacak. Ne olursak olalım bu devlet, bu vatan, bu bayrak bizim. Aydın’da da bunları yapmaya çalışıyoruz. Biz ağacın gövdesini Türkiye olarak kabul ediyoruz. Dalları Laz, Alevi, Kürt, Çerkez de olabilir. Ağacın gövdesi var olursa Türkiye de var olur. MHP olarak Aydın’da seçim öncesi ve sonrasında diğer partide arkadaşlarımıza da ‘Ülkücülerin adresi MHP’ demiştim. Biz evladımız olarak gördüğümüz İYİ Parti Köşk Gençlik Kolları Kurucu Başkanı ve geride kalan yerel seçimlerde de İYİ Parti Köşk Belediyesi Meclisi 2. Sıra Adayı olan arkadaşımız da MHP’ye katılma kararı aldı. Artık baba ocağında birleşme zamanı” dedi. 

AK Parti’li Sarıbaş’tan ‘Filistin’ manifestosu AK Parti’li Sarıbaş’tan ‘Filistin’ manifestosu

Aliciktan Aydindaki Eski Mhplilere Cagri Mhpye Aydinda Geri Donusler Basladi 478149 44C5F935E74498436D2Fd706C6102314

“İYİ PARTİ DAĞILMA SÜRECİNE GİRDİ”

Türk milliyetçilerin baba ocağının MHP olduğunu vurgulayan Alıcık, “Aydın’daki tüm arkadaşlarımızı MHP çatısı altında siyaset yapmaya davet ediyorum. Herkesi MHP’ye bekliyorum. Bizim kimseye bir önyargımız yok. Biz hem bu ülkeyi hem de Aydınımıza karşılıksız seviyoruz. Aydın özelinde de baktığımızda burası bizim baba ocağımızdır. Biz diğer siyasi partilerin yaptığı gibi ‘Sizin köyden ilçeden ne kadar oy aldık?’ demeyip herkesi kucaklamaya çalışan bir partiyiz. Bizim gayemiz de bu. İYİ Parti’den partimize çok katılımlar var. Son iki aylık süreçte farklı ilçelerimizden toplamda 100 kişi partimize kayıt oldu. Gelinen noktada İYİ Parti’nin dağılma sürecine girdiğini de görüyoruz. Bugün İYİ Parti’nin Aydın’daki siyasetçilerine bakarsanız hepsi de MHP kökenlidir. Hepsinin MHP’den milletvekilliği, il başkanlığı, belediye meclis üyeliği görevleriyle birlikte belediye başkan adaylığı başvurusu da var. Biz Cumhur İttifakı olarak dimdik ayaktayız. Peki onların ittifakları ne oldu? Nereye gittiler? Ne yapıldı? Yerel seçimlerde karşımıza örneğin Nazilli ve İncirliova’da İYİ Parti’den adaylar çıktı. Peki nereye gitti bu arkadaşlar?” ifadelerini kullandı. 

Aliciktan Aydindaki Eski Mhplilere Cagri Mhpye Aydinda Geri Donusler Basladi 478149 8904640F5Daba1C5E4B53E3Ff923Df00

“KATILIMLAR KATLANARAK DEVAM EDECEK”

İYİ Parti’de bir parti hüviyeti olmadığını gördüklerini söyleyen Alıcık, “İYİ Parti’den 1 yıl önce milletvekili seçilmiş isimlerin başka partilere geçtiğini görüyoruz. Particilik bu değildir. Bizler belediye başkanı olduğumuzda aynı teklifler bize gelmedi mi? Bizim partimiz MHP’dir. Ben siyaset yapacaksam MHP’de yapacağım. MHP’de siyaset yapmayı da Allah herkese de nasip etmez ki. Biz bu nedenle o arkadaşlarımızı da MHP’ye bekliyoruz. Türkiye’nin dünden bugüne olduğu gibi daha fazla MHP’ye ihtiyacı var. Gelinen süreç itibariyle hem İYİ Parti, hem de Zafer Partisi’nden partimize ciddi katılımlar söz konusu. İlerleyen süreçte biz bu katılımların katlanarak devam edeceğini öngörüyoruz” dedi. 

“BABA EVİME GERİ DÖNDÜĞÜM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

MHP’ye yeniden katılımıyla baba ocağına geri döndüğünü söyleyen İYİ Parti Köşk Gençlik Kolları Kurucu Başkanı Ali Özdemir ise açıklamasında, “2011’de Köşk’te Ülkü Ocakları yönetimine girdim. Fikir ayrılığı neticesinde MHP’den ayrıldım. İYİ Parti’de Köşk Gençlik Kolları Kurucu Başkanlığı ve Köşk Belediye Meclis Üyeliği adaylığı yaptım. Partide bir çok faaliyetlerde bulundum. Şu an baba evime geri döndüğüm için çok mutluyum. Ülkücülük MHP’de olur. Değerli arkadaşlarımız Ülkücülüğü başka bir yerde aramasın. Ülkücünün yeri MHP’dir” ifadelerini kullandı. 


 

Muhabir: Murat Tan