AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Alkışlar Büyükşehir’e

A+A-

Aydın’ın önemli değerlerinden biri olan ve yıllar önce üreticinin sorunlarına çözüm bulması, üretecinin desteklenmesi, özellikle hayvancılığın teşvik edilmesine yönelik olarak kurulan ve daha sonra bir türlü verimli olarak çalıştırılamayan EGE ET son yıllarda hem üreticinin, hem de vatandaşların taktirini toplamaya devam ediyor.
Özel İdarenin kapanıp EGE ET’in de Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesinden sonra Başkan Özlem Çerçioğlu’nun talimatı ile vatandaşa ucuz et sağlamak ve üreticileri de desteklemeye yönelik girişimler sonucunda tüm Türkiye’ye örnek olacak bir kuruluş durumuna geldi.
Aydın’ın bir çok ilçesinde şubesi bulunan EGE ET’in İstanbul’da bile şubesinin açılması talepleri ne kadar doğru bir yol izlendiğinin göstergesi olsa gerek. Vatandaş ucuz et bulabildiği için mutlu, yetiştirici hayvanını ederinde satabildiği için mutlu. Hizmeti sağlayanların da doğru bir iş yapmanın huzuru ile mutlu.
İşte bu EGE ET önceki gün Kuşadası-Davutlar yolu üzerinde üçüncü şubesini, yani Kuşadası’ndaki üçüncü şubesini açtı. Açılışa çok sayıda vatandaşı ilgi göstermesi, söz konusu noktada böyle bir hizmetin ne denli gereksinim duyulduğunu orta koydu. Açılış öncesinde konuştuğumuz bazı vatandaşlar “EGE ET’in burada şube açması çok iyi oldu. Biz et almak için Kuşadası Merkeze inmek zorunda kalıyorduk. Buradaki siteler artık et gereksinimlerini buradan karşılayabilecekler. Bu da bizler için çok iyi oldu” yorumunda bulundular.
EGE ET’in açılışına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, beraberinde Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve İncirliova, Germencik Belediye başkanları ile birlikte geldi. Başkan Günel’in kısa konuşmasından sonra kürsüye gelen Çerçioğlu, Kuşadası’na hizmetlerinin devam edeceğini belirterek “EL ele vatandaşa hizmet edeceğiz” sözleri ile de Başkan Günel ile birlikte uyumlu bir dönem geçireceklerinin de altını çizmiş oldu.
İstenmeyen bir kurum durumundan aranan bir kurum haline gelen, hatta İstanbul’da bile şube açması istenen EGE ET’in bugünlere gelmesinde emeği geçenleri kutluyorum. Alkışlar Aydın Büyükşehir Belediyesi, alkışlar Özlem Çerçioğlu.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar