Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Vincent meyve şaraplarına yüzde 20 zam geldiğini aktardı. Böylelikle grubun en ucuz şarabının 275 TL olduğu kaydedildi. Kavaklıdere ve Doluca şarap gruplarına daha önce yüzde 7 ile yüzde 10 arasında zam uygulanmıştı.

Gürcistan Araba Fiyatları 2024: Sıfır ve İkinci El Araçlar Gürcistan Araba Fiyatları 2024: Sıfır ve İkinci El Araçlar

BÜYÜK ZAMLAR YOLDA!

Öte yandan 3 Temmuz'da açıklanacak enflasyon oranıyla birlikte özel tüketim vergisi (ÖTV) de yaklaşık yüzde 20 oranında zamlanırken, akaryakıt ve sigarayla birlikte alkollü içki fiyatları otomatik olarak bu oranda artacak. TÜİK'in açıklamalarıyla 2024 yılının ilk 6 aylık bölümündeki TÜFE oranları kesinlik kazanacak. Bu veriler sonrasında günlük hayatta kullanılan çok sayıda ürün ve hizmet için ödenen özel tüketim vergisi yaklaşık yüzde 20 oranında zamlanmış olacak.

MÜDAHALE OLMAZSA FİYATLAR DAHA DA YÜKSELECEK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müdahale edilmemesi durumunda, temmuz ayından itibaren akaryakıt ve sigaranın yanı sıra alkollü içeceklerin fiyatlarında yüksek oranda zamların görülmesi bekleniyor. Zam oranının en az yüzde 17,87 oranında yapılması netleşirken, bu rakamın daha yukarılara çıkabileceği de ifade ediliyor.

Kaynak: Haber Merkezi