Altın değerinde dürüstlük
Yayınlanma:
Güncelleme:
ABONE OL

Altın değerinde dürüstlük

Aydın’ın Nazilli ilçesinde belediye otobüs şoförü Ayhan Çimenoğlu, gurbetçi yolcu 73 yaşındaki Hüseyin Gökdağ’ın unuttuğu 13 bin TL para ve aile fotoğraflarını teslim edince, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu tarafından altınla ödüllendirildi.

(BURHAN CEYHAN) Fransa'da yaşayan ve yaz tatili için Nazilli'ye gelen gurbetçi Hüseyin Gökdağ, Nazilli-İsabeyli hattında görev yapan Aydın Büyükşehir Belediyesine ait otobüste yolculuk yaparken 13 bin TL parasını ve 50 yıllık aile fotoğraflarını unuttu. Otobüs şoförü Ayhan Çimenoğlu, yolcuları indirdikten sonra koltukta bir çanta görerek durumu amirlerine bildirdi.  Yapılan araştırma sonucu gurbetçi vatandaşla irtibata geçilmesi sonucunda örnek bir davranış sergiledi. Çantayı içerisindekilerle birlikte sahibine teslim eden duyarlı şoför, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından tam altınla ödüllendirildi.

“VATANDAŞLIK GÖREVİMİ YAPTIM”
Hüseyin Gökdağ'a parasını teslim eden şoför Ayhan Çimenoğlu, "Hüseyin Amca, İsabeyli'den Nazilli'ye kadar benimle yolculuk etti. Nazilli son durağa gelip yeni sefer için İsabeyli'ye doğru yola çıkacakken aracın ön göğüslüğünde unutulmuş olan çantayı fark ettim. Müdürümü arayıp bilgi verdikten sonra sahibine ulaşmak için çantanın içine baktım. Her hangi bir kimlik olmadığında ilk etapta kime ait olduğunu belirleyemedik. Bu sırada çantasını unuttuğunun farkına varan Hüseyin Amca da bize ulaşmaya çalışmış. Kısa sürede kendisine ulaşıp teyit aldıktan sonra parası ve diğer özel eşyalarıyla birlikte çantasını kendisine teslim ettik. Ben vatandaşlık görevimi yaptım" dedi.

“GÜVENLİKLERİ BİZE EMANET”
Ayhan Çimenoğlu'nu sergilediği örnek davranıştan ötürü kutlayan İdari İşler Sorumlusu Ali Rıza Büke de, "Bu davranış Aydın'da her gün 30 bin kişinin ulaşımını sağlayan şoförlerimizin aynı zamanda yolcularımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasının güzel bir ifadesi olmuştur. Kendisine bu örnek davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu da bu örnek davranışı 1 adet tam altınla ödüllendirdi" şeklinde konuştu.

“ÇANTAM GERİ GELİNCE ÇOK SEVİNDİM”
13 bin lira parası ve büyük manevi değeri olan 50 yıllık aile fotoğraflarını kendisine geri getiren Ayhan Çimenoğlu’na ve AYULAŞ yetkililerine teşekkür eden Hüseyin Gökdağ, "Aracın hareket etmesine biraz vakit varken çantamı ön tarafa koydum ve birer çay içtik. Daha sonra unutmuşum. Sağ olsun şoför arkadaş çantayı fark etmiş ve bana ulaştırdı. Çantam geri gelince çok sevindim” ifadelerini kullandı.

yolcunun-unuttugu-parayi-teslim-eden-sofore-altin-odulu-112378-6f5a1f521f88698a372d36b071928e51.jpegyolcunun-unuttugu-parayi-teslim-eden-sofore-altin-odulu-112378-78e8ab2e6a49cbae3bba12d578a81d98.jpeg

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.