Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Ebru Görmez'in haberine göre, Altınkum Yazarlar Festivali'nin Yalı Caddesi'nde bulunan stantları, sabah saatlerinde toplanmaya başlandı. Yaşanan bu gelişme, festivalin yeni yerinin neresi olacağına dair merak uyandırdı. 

Didim'de 'ÖMK' tepkisi! Didim'de 'ÖMK' tepkisi!

Whatsapp Image 2024 06 25 At 13.54.39 (1)

FESTİVALİN KURUCUSU ÜZÜNTÜSÜNÜ DİLE GETİRDİ!
Gün içerisinde sosyal medya hesabından canlı yayın yapan Yazarlar Festivali Kurucusu Hayri Kandemir, festivalin bu yıl aynı tarihlerde yapılacağını ancak yeni yerinin Kent Meydanı olarak belirlendiğini dile getirdi. 19 yıldır Altınkum Yalı Caddesi’nde yapılan festivalin 20. yılında Kent Meydanı’nda yapılmasının doğru olmadığını söyleyen Kandemir, festivalin altyapısının hazırlanması durumunda her yerde yazar ve okurların buluşabileceğini kaydetti. Kurucusu olduğu festival için çok fazla emek verdiğini de ekleyen Kandemir, kırıldığını, bu yıl etkinliğe son kez katılacağını, gelecek yıllarda ise festivale eşlik etmeyeceğini belirtti. 

Whatsapp Image 2024 06 25 At 13.54.39

BAŞKAN GENÇAY'DAN AÇIKLAMA
Tüm bu gelişmelerin ardından Didim Belediye Başkanı Gençay, açıklama yaparak festivalin yeni yerinin Kent Meydanı olacağını duyurdu. Başkan Gençay, festivali daha da genişletmek istedikleri için Kent Meydanı'na taşıdıklarını aktardı. 
  Her yıl Yalı Caddesi’nde düzenlenen festivalin alanda yoğunluk oluşturduğunu belirten Başkan Gençay, “Belediye olarak festivali iptal etmemiz söz konusu değil, sadece yeri değiştirildi. Kaldı ki belediye bu festivale sadece katkı sunuyor. Festivali ise Organizatör Hayri Kandemir gerçekleştiriyor. Her yıl Yalı Caddesi'ndeki bu festivale ilgili yoğun olduğundan o bölgede inanılmaz bir kalabalık oluşuyor. Güvenlik anlamında, görsel anlamda sıkıntılar da yaşanıyordu. Bu sene güzel ve nezih bir ortamda festival Kent Meydanı'nda olacak. Biz yine belediye olarak katkımızı vereceğiz. Kitap ve sanat tutkunu olanlar yine bu festivale gelecek. Ayrıca gelecek yıl belediye olarak kitap tutkunları için Kitap Fuarı düzenleme noktasında çalışmalarımız var" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ebru Görmez