Altıntaş; “Büyükşehir bize sıcak bakmıyor”

Altıntaş; “Büyükşehir bize sıcak bakmıyor”

Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, yerel seçimlerden bu yana geçen 3.5 aylık süreçte, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile yaşadıkları bazı sorunlarla ilgili olarak açıklamalar yaptı.  

A+A-

(MURAT TAN) Bozdoğan’da 15 yıllık CHP’li Belediye Başkanı Tümer Apaydın’a karşı Cumhur İttifakı çatısı altında girdiği seçimleri kazanan AK Partili Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, 3.5 aylık süreçte Aydın Büyükşehir Belediyesi ile yaşadıkları bazı sorunlarla ilgili konuştu. Seçimlerin ardından Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından bazı iş makineleriyle otobüslerin ilçeden çekilmesiyle birlikte yaşadıkları bazı anlaşmazlıklarla ilgili açıklama yapan Bozdoğan Belediye Başkanı Altıntaş, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine sıcak bakmadığını belirtti. 

“ARAÇLARI YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ GÖTÜRDÜLER”

Büyükşehir Belediyesi’nden kaynaklı bazı rahatsızlıkları olduğunu söyleyen Altıntaş, “Büyükşehir seçimin ertesi günü greyder, arazöz, cenaze arabası, silindir ve otobüsümüzü çekti. Kemer Barajı’nda kanyonun bulunduğu noktada Kemer Mezarlığı’nın tapusunun içinde kayıtlı Bozbel’in bir satış noktası vardı, oradan çıkarttılar. Bunlar bizim canımızı sıkan durumlardır. Niye mezarlığın köşesinden bizi çıkarttılar? Hakikaten kırıldım ve üzüldüm. Araçları da yangından mal kaçırır gibi götürdüler. Şartlar elverdikçe biz bu araçları da temin edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi yetkililerine bu araçları sorduğumuzda kaçamak cevap verdiler. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile tanışma ziyaretine gittiğimizde ayaküstü araçlarla ilgili konuşmuştuk. Özlem Çerçioğlu, Koçarlı Belediye Başkanımız Nedim Kaplan’a oradaki hizmet binasıyla ilgili olarak, ‘Arkadaşlar şahit olsun, istemiyorum’ demişti ama daha sonra bize kiralayıp kiralamayacağımızla ilgili fikrimizi sordu. Biz gerekli cevabı verdik, süreç devam ediyor ancak benim gördüğüm kadarıyla büyükşehirin bize sıcak baktığını düşünmüyorum” dedi. 

“HALKA SORMAYI DÜŞÜNÜYORUM” 

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile yaşadıkları bazı anlaşmazlıklara ilişkin ileride mini referandum yapmayı düşündüklerini vurgulayan Altıntaş, “Orada o kadar insanın içinde binayı istemiyorum deyip 1 ay sonra kiralayıp kiralamayacağımızla ilgili yazı gönderilmesi samimiyetsizliği gösterir. Fikri devam ediyor mu bilemiyorum ama biz de bu yazının karşılığında bir yazı gönderdik. Belki de fikrinden vazgeçer. Vazgeçmezse ben Bozdoğan halkına, ‘Ey halkım büyükşehir böyle diyor siz ne diyorsunuz’ diye bunu sorabilirim. Henüz o noktaya gelmedi ama gelirse sorarız. Ben halka danışmayı yani gerekirse sandık koyup fikirlerini sormayı düşünüyorum. İlçe emniyetinin yanında Madran Parkı var. Oranın da tapusu, sosyal donatı alanı ve havuz yapmak şartıyla büyükşehire verilmiş. 5 metreye 10 metre çocuk yüzme havuzu yapıp 3 bin 958 metrekarelik parkın verilmesi benim şahsen tuhafıma gitti. Ekim ayına kadar kullanma hakkımız var. Ekim ayından sonra bu hakkı uzatırlar mı bilmiyorum ama biz Bozdoğan halkı adına kullanmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.