Aydın’da sessiz pazartesi! Sokaklar boş kaldı Aydın’da sessiz pazartesi! Sokaklar boş kaldı

Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Ebru Görmez'in haberine göre, Aydın Valisi Yakup Canpolat’ın makamında gerçekleşen tanıtım toplantısına Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Aydın Kültür, Turizm Müdür V. Ahmet Demir ve Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş katıldı. 
Didim Ticaret Odası tarafından Didim Kaymakamlığı, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Milet Müze Müdürlüğü, Apollon Tapınağı Kazı Başkanlığı’nın bilgisi ve destekleri ile gerçekleştirilen proje ile, Apollon Tapınağı’nın teknoloji kullanılarak bir bütünlüğe kavuşturulması hedefleniyor. Yapının o tarihteki işlevi dijital ortamda yeniden canlandırılarak ziyaretçilerin deneyimine sunulması amaçlanan Apollon Tapınağı artırılmış gerçeklik uygulaması projesinin tanıtımı için toplantıda yer alan Yiğit Kara ve uzmanlar, uygulamanın nasıl işlediğini Vali Canpolat’a uygulamalı olarak anlattı. Projenin Vali Canbolat’a sunulmasının ardından proje için iş birlikleri değerlendirildi.

Apollon Tapinagi Dijital Ortamda Yer Alacak Internet Gazete 482585 A95Af3Df76Ade7A2278Cfbda8E0D8AbbApollon Tapinagi Dijital Ortamda Yer Alacak Internet Gazete 482585 2Ab40886Fac704E5C4Ea9E3E06Fad3A9

Muhabir: Ebru Görmez