Arıkan güven tazeledi

Arıkan güven tazeledi

Aydın ASKF’de yapılan 15. Olağan Genel Kurulda tek aday olarak seçime giren mevcut başkan Hasip Arıkan, yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

A+A-

TÜRKER KOCAKAHYA - Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda (ASKF) 15. Olağan Genel Kurul heyecanı yaşandı. Efeler’deki Aymira Otel’de düzenlenen genel kurula Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı ve Nazilli Belediyespor Başkan Vekili Kadir Mutlu, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Aydın Şubesi Başkanı Bülent Kılıç, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Aydın Şube Başkanı Tevfik Ata Tekin, Saha Komiserleri Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Kurşunel, Spor Müsabakaları Sağlıkçıları Derneği Başkanı Deniz Yaylı,  Aydın İl Hakem Kurulu Üyesi Ali Hakan Koç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kulüp başkanları ve antrenörler katıldı. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı ve divan başkanlığına TÜFAD Başkanı Tevfik Ata Tekin’in seçildiği kongrede divan üyeleri ise Bülent Kılıç, Deniz Yaylı ve Bayram Kurşunel oldu. 

RAPORLAR OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ 
Kongrede yönetim ve denetim kurulu raporları oy birliği ile kabul edildi. Tahmini bütçe konusunda yönetim kuruluna oy birliği ile yetki veridi. Yönetim, denetim ve onur kurulu üyeleri ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu delegeleri de oy birliği ile belirlendi. 

YÖNETİM KURULU
Hasip Arıkan başkanlığında oluşan yönetim kurulu Ercan Gündoğdu, Osman Yıldırımkaya, Levent Aydın Karaca, Kadir Mutlu, Kasım Payza, Fuat Evren Gül, Bedri Altıntaş, Ömer Altuntaş, Okan Yalçın, Serdar Küçük, Bekir Kaykı, Kaya Özcan, Ünal Önal ve Ayhan Avşar isimlerinden oluştu 

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞTIK 
Başkan Arıkan kongredeki konuşmasında, “Yaklaşık 3 yıl önce desteklerinizle tek liste olarak yönetim kurulu ile birlikte başkanlığa seçildim. Sizlerin güvenine layık olabilmek, amatör spor kulüplerinin sosyal, ekonomik ve tesisleşme anlamında bir üst seviyeye çıkması anlamında yönetimimizle var gücümüzle çalıştık. Aydın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımızı ziyaret ettik. Bu ziyaretlerde amatör spor kulüplerinin yaşadığı sıkıntıları anlattık. Ellerinden gelen desteği vereceklerini söylediler” dedi. Arıkan, Amatör spor kulübü yöneticilerinin hiçbir karşılık beklemeden görev yaparak bir kuruş dahi geliri olmayan kulüpleri ayakta tutmaya çalıştıklarını dile getirdi. 

TEŞEKKÜR ETTİ 
Arıkan, konuşmasında Sultanhisar’a yapılan stattan dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya’ya teşekkür etti. Efeler’de yaşanan tesis sorununa da değinen Arıkan, Kardeşköy’de Umurlu’da Çeştepe’de ve Efeler Mahallesi’nde yapılan tesislerden dolayı Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ile Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu’na da teşekkür etti.

113 OY ALARAK BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ 
Kongrede yapılan oylamada 116 kişi oy kullanırken 113 oy geçerli, 3 oy ise geçersiz sayıldı. Başkan Arıkan 113 oy alarak ikinci dönem için başkanlığa seçildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.