Arslan istifa sonrasında açıklama yaptı 

Arslan istifa sonrasında açıklama yaptı 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Kadınları Kolları Başkanı Gamze Arslan, istifa etmesinin ardından açıklamada bulundu. 

A+A-

AYŞE AKTAŞ- CHP Nazilli Kadın Kolları Başkanı Gamze Arslan, kendisi ve yönetimin istifasının ardından basın açıklamasında bulundu. Göreve geldiği İlk günden bu yana kendisinin ve yönetici arkadaşlarının görevlerini onuruyla ve gururla yerine getirdiğini söyleyen Arslan, "Esas olan CHP mücadelemize her türlü devam edip partimiz için var olmaya devam edeceğiz" dedi.
 
'TEK BİR İMZAYLA PARTİMİN YÜKSELEN İVMESİNE DARBE YAPILMIŞTIR' 
Arslan yaptığı açıklamasına şöyle devam etti; "Pandeminin  zor şartlarında gece gündüz, yaz kış, sıcak soğuk demeden her gün sahadaydık, ben ve yönetici arkadaşlarım bu süreçte evini, işini, çocuklarını ihmal ederek çocuklarına, torunlarına güzel bir gelecek bırakmak için haklı mücadelemizi sonuna kadar devam ettik. Her mahallede kadın örgütlenmelerimizi tamamlayıp, bize ulaşan ihtiyaç sahibi her kişiye gücümüzün yettiği kadar yardımcı olduk. Emekçi her kadının yanında yer aldık. Az olsun bizim olsun anlayışını yıkıp çok olalım iktidara  gidelim diyerek kadın üye sayımızı her geçen gün arttırdık. Muhtar eşlerimizin de rozetlerini takarak gücümüze güç kattık Ancak, CHP ilçe yöneticisi arkadaşlarımızın istifa ederek ilçe başkanımızın düşürülmesini büyük bir üzüntüyle öğrendik. Kapılar arkasında ki büyük hesaplaşmalar, pazarlıklar tamamlanmış, tek bir kağıda atılan imzayla partimin yükselen ivmesine  darbe yapılmıştır" diye konuştu. 

 

'TEHDİT VE BASKI ALTINA ALINDIK' 
"Partimi kan kaybına uğratacak böyle bir girişim de bulunanların dertlerinin ne CHP ne de iktidar  olduğunu düşünmüyorum" diyen Arslan,"CHP'de hesaplaşmalar sandıkta hak, hukuk, adalet çerçevesinde olur. Görevini bu şekilde bırakarak partimin yıpranmasına sebep olan  arkadaşlara saygı duymadığımızı her ortam da dile getirdik. Ben ve yönetici arkadaşlarım bu düşüncemizden dolayı her gün mobbing, tehdit ve baskı altına alındık.  İşiyle, eşinin işiyle, çocuğunun işiyle, tehdit edilerek taraf olma sürecine itileler oldu. İnandığımız doğrulardan sapmadan devam ettiğimiz süreçte 
seçimden bir gün önceye kadar bu tehditler devam etti" dedi. 

Eleştirilerini sürdüren Arslan, "CHP Nazili İlçe seçimini delegelerin üyelerin iradesine bırakmadan, gece gündüz demeden Aydın'dan Ankara'dan delegelerin evlerine girerek işleriyle tehditlerle, sahada olan koltuk sahibi kişilerin parti kültürüne yakışmayan tavırlarını üzülerek izledik. Partimize olan inancımızın, kişilerin bu tavırlarıyla asla değişmeyeceği gibi böyle bir yapıyla aynı yolda mücadele etmeyi uygun görmediğimizi belirtip tüm yönetici arkadaşlarımla birlikte istifalarımızı yazdık. Mücadele ekip işidir. Ben ve yönetici arkadaşlarım seçilen ilçe başkanına başarılar dileyip uyumlu çalışacağı kadın kolları başkanı ve yönetimiyle iktidar mücadelesinde başarılar diliyoruz" dedi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.