Arslan kongrede kükredi

Arslan kongrede kükredi

Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Mali Genel Kurulunda 8 yıllık icraatlarını ortaya koyan Nuri Arslan, içi boş dedikodulara rest çekti.

A+A-

(SİMGE ATA) Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 17 Mart'ta yapılan ancak bazı maddelerde yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle yarıda kalan Mali Genel Kurulunu bu pazar gerçekleştirildi. Kurulun 2'nci oturumunda da tansiyon sık sık yükseldi. Başkan Nuri Arslan, gerginliğe sebep olan 6'ncı ve 7'nci maddeleri geri çektiğini açıklayarak, asılsız dedikodular yayan ve bir takım iddialar ortaya atan üyelere rest çekti.

Yeni Sanayi Sitesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen 2018 yılı Mali Bütçe Genel Kurulu, divan başkanı seçimiyle başladı. Divan seçimi için 2 liste önerildi. Sadık Demir başkanlığındaki birinci liste 186 oy, Bülent Akgün başkanlığındaki ikinci liste 292 oy aldı. Divan seçiminde başlayan gerginlik genel kurul boyunca devam ederken kurulu, Akgün başkanlığındaki divan heyeti yönetti.

Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Nuri Arslan, 1972'de kurulan kooperatifi dağıtmak istemeyerek tüm üyelerinin menfaatini gözeten bir karar almak istedi. Mali Genel Kurulda 6'ncı ve 7'nci maddelerde anlatılan karara göre, görevini tamamlayan kooperatifin türü değiştirilerek, üyelere bir süre daha hizmet etmekti. 2011'den bu yana başkanlık görevi yürüten Arslan'ın, bu zamana dek yaptığı işler arasında da geniş kapsamlı kompleks ve sosyal tesisler, kooperatife ait kira ve mülk getirisi olan yeni bloklar, rezerv alanlarının düzenlenip parsele dönüştürülüp değerinde satılması, MOBESE güvenlik sistemi kurulması, sanayi içi kavşak ve trafik düzenlemelerinin yenilenmesi, mermer çamuru başta olmak üzere atık sorunlarının giderilmesi yer aldı. Tüm bu çalışmalarıyla kooperatifin değerini 8 yılda 10 kat artıran Başkan Nuri Arslan ve yönetimi, bazı üyeler tarafından çıkarılan asılsız ve dayanaksız iddialar ile dedikoduların hedefi oldu. İddia ve dedikodulara yasal açıklamalar getiren Başkan Arslan karşısında yer alan kişilere rest çekti.

O MADDELERİ GERİ ÇEKTİ!
Geçen hafta tamamlanamayan kurulda ilk olarak sözü Kooperatif Başkanı Nuri Arslan aldı. Arslan aynı gerginliğin yaşanmaması için ilk olarak krize neden olan 6'ncı ve 7'nci maddeleri geri çektiğini açıkladı. Arslan, kooperatifin devamlılığını sağlamak adına hazırlanan maddeler için, "O maddeleri geri çekiyoruz. İsterseniz yine hayır oyu verebilirsiniz. Ama şunu tekrar ifade ediyorum: O maddede şirket cümlesi yok. Yanlış bilgilendirme var. Bu kadar gergin olmaya gerek yok. Burası bizim kendi mülkümüz de değil. Yarın yüz yüze bakacağımızı unutmayalım" dedi.

"KOOPERATİFİN ALTINA DİNAMİT KOYDULAR"
Kooperatifin A.Ş. (Anonim Şirketi) kurma yetkisi olmasına rağmen bu yolu seçmediklerini açıklayan Arslan, "Bize anonim şirket kurma yetkisi verdiğini bilmeyen arkadaşlar var. Bu karmaşıklıkta bunu fark ettik. Bizim amacımız şirket kurmak olsaydı bu gündeme 'işletme kooperatifi' diye yazıp getirmezdik. Yetki aldık bunu uygulayabilirdik ama araştırdık yapımıza uymadığını gördük" dedi. "Bu kooperatif 'nasıl daha ileriye gider' onun derdindeyiz" diyen Arslan, 6'ncı maddenin içeriğinde yer alan 'işletme veya turizm kooperatifi araştırması veya tür değişikliği için izin alınması' ifadesinin bazı kişiler tarafından farklı yorumlandığını kaydetti. Bu durumu kişisel çıkar gözeten kişilerin kasıtlı yaptığını dile getiren Arslan, bu esnada tepki aldı. Bunun üzerine Arslan, "Üzerine alınan arkadaşlarımızdan da anlaşıldığı üzere kooperatifin menfaati geri planda kalmıştır. Bir kısım arkadaşlar kooperatifin altına dinamit koymuştur" ifadelerini kullandı.

"BURASI ŞAHSİ KİN GÜDECEĞİNİZ BİR YER DEĞİL"
Kooperatifin kimsenin malı olmadığını, herkesin yararına bir kuruluş olduğunu belirten Arslan, "Sizleri kandırmak istiyormuşuz gibi bir algı yaratıldı. Bu da bizleri rahatsız ediyor. Daha önce bizimle yöneticilik yapılan arkadaşlarımız bilir. Bilançoda para görseniz de bu parayı kimsenin almadığını bilmenizi istiyorum. Nerelere harcandığı da biliniyor. Sanayi Sitesinde köşe başlarını alması için ısrar ettiğim kişiler oldu. Buraları almadıkları gibi bana tavır aldılar. Burası şahsi kin güdeceğiniz bir yer değil. Menfaat konularında ortada buluşursak kooperatifi daha iyi yerlere taşırız" dedi.

8 YILLIK BAŞKANDAN DEDİKODULARA REST
"Ya hemfikir olup genel kurula gideceğiz ya da zaten biz bir sonraki sene devam etmeyeceğiz" diyen Arslan, sosyal medya üzerinden kendisinin adını kullanarak karalama kampanyası yürütenlere rest çekti. Görevi sürdürmeyeceğini açıklamasına rağmen iyi niyeti elden bırakmayan Arslan, "Siz arkadaşlarınızın içinde düzgün birilerini seçin onlar devam etsin. Zaten bizim amacımız kök salmak değil. Güven sorunu olduğunu çok açık bir şekilde anladık. Çünkü biz 'şirket değil' dedikçe siz 'başka bir şeyler çevriliyor' diyorsunuz. Demek ki yönetim sahtekarlıkla suçlanıyor. Seçersiniz birini biz de destek oluruz. Yani birlikteliği bozmak için uğraşmayalım" şeklinde konuştu.

Son 4 madde içerisinde yer alan 6'ncı ve 7'nci madde geri çekilirken, 8'inci madde oy çokluğuyla kabul edildi. Dilek, temenniler ve kapanış bölümündeyse taraflar arasında tansiyon iyice tırmandı. Kurul sonlandırılarak aralarında gerginlik yaşayan katılımcılar salondan uzaklaştırıldı.

arslan-kongrede-kukredi-97787-b533dc6187e79fd6317310fd17019ba8.jpgarslan-kongrede-kukredi-97787-bbfb27dde3263e8563278263d73a9632.jpgarslan-kongrede-kukredi-97787-d46d2b613e553cce7788a891692f9f89.jpegarslan-kongrede-kukredi-97787-e0dc76e61868fa3f60dee5f88b00fb98.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.