Arslan: Yeşil pasaport iş adamları için büyük kazanım

Arslan: Yeşil pasaport iş adamları için büyük kazanım

Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Aslan, uzun süredir gündemde olan ihracatçılara yeşil pasaport uygulamasını desteklerini belirtti.

A+A-

AYŞE AKTAŞ- Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Aslan, geçtiğimiz günlerde Bakanlar Kurulu kararında değişiklik yapan Cumhurbaşkanı kararına göre, yeni düzenlemeyle, son üç takvim yılı itibarıyla yıllık ortalama ihracatı 500 bin dolar ile 10 milyon dolar arasında olan firmaların bir yetkilisine hususi damgalı pasaport verilebileceği konusunda destek verdiklerini dile getirdi.

Yeşil pasaportun ihracat yapan iş adamlarına fayda sağlayacağını ve işlerini de hızlandıracağını ifade eden Arslan, “Yeşil pasaport sanayici iş adamının işlerini hızlandıracak, zamanı daha verimli hale getirecektir. Ticari anlamda 1 gün ya da 2 gün içerisinde gitmeleri gereken bir yer olduğunda faydası olacaktır. Bildiğim kadarıyla devlet memurları 15 yıl sonunda hak sahibi oluyor. 30 yıllık iş adamı neden yeşil pasaport sahibi olmasın? İhracat yapan iş adamlarımızın önünü açmamız gerek” dedi.

Başkan Aslan, bakanlığın çözüm önerisi olarak TOKİ marifetiyle yatırımcıya bedeli karşılığında sanayi alanları verileceğini müjdelemişti. Bununla ilgili olarak da sürecin en kısa zamanda sonuç vermesi için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ifade ederek “Biz bekliyoruz ancak hemen olmayacağını biliyoruz. Belli bir süreç alacak tabi ki. En kısa sürede sonuçlanması için bir çaba sarf ediyoruz. Bölgemizde yatırımla alakalı sorunlardan bir tanesine çözüm ürettik. Sırayı karıştırmamak lazım. Bir işletme için önce yer lazım ondan sonra istihdam sağlanır. Yer olmayınca personel bulmuşsun, bir işe yaramaz. Biz de bu sıralamada öncelikleri belirleyerek ilerliyoruz. Öncelikler her zaman size hata yapmama konusunda yardımcı olur. Bu da misyon ve vizyon ile alakalıdır. Sorunları belirlemek işin çözümünün yarısı demektir” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.