TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Artık lige odaklanma zamanı

Nazilli Belediyespor, deplasmanda oynadığı Ziraat Türkiye Kupası 2. Eleme mücadelesinde Fethiyespor’a 2-1 mağlup oldu. Futbolun içinde yenilmek de var tabi ama maçı izleyenler mücadelenin trajik bir sonla bittiğini gördü. Uzun süre 1-1 devam eden mücadelenin son anında gelen golle tur gitmiş oldu. Nazilli kupaya veda ederken Fethiye ise yoluna devam etti. Kısacası Ziraat 
Türkiye Kupası macerası Siyah İnciler için bu sene son buldu. 

Bu sonucu iki farklı açıdan yorumlamak daha doğru olacak sanırım. Maçı Nazilli’nin kazandığını ve kupada yoluna devam ettiğini farz edelim. Takım için önemli bir moral olacaktı ve tur ilerledikçe maddi olarak da katkı da gelecekti. Bunun yanı sıra ilerleyen süreçte gelebilecek rakiplere göre ve TV’de yayınlanan maçlarla oyuncular için ciddi bir vitrin oluşacaktı. Özellikle genç yeteneklerin ön plana çıkması için televizyondan yayınlanan maçlar bence çok önemli. Kısacası kupa organizasyonı kulübe farklı katkılar sunabilirdi. 

Şimdi bir de gerçeklere dönelim. Nazilli Belediyespor, güzel bir mücadeleyle kupaya veda etti. Hem skor olarak hem oyun olarak oyundan düşmeden hatta öne geçerek maçı kaybetti. Sezon öncesi takımın başına getirilen Teknik Direktör Hasan Şermet ve yapılan transferler gösterdi ki bu sezon hedef zirve. Yani kupaya veda etmek lig için avantaj olabilir. Hafta da 3 maç yapmak yada 2 maç yaparak uzun süre dinlenebilmek. Pandemi sürecinin gölgesinde hem ligde hem de kupada deplasmanlara gitmek kolay değil. Bu açıdan futbolculara ‘Canınız Sağolsun’ deyip lige odaklanmak şart. Teknik heyet ve futbolculara verilecek destek bu süreçte çok önemli. İstikrar sağlanırsa ligin sonunda beklenen başarı gelebilir.   

Önceki ve Sonraki Yazılar