AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Artık Proje zamanı

A+A-

Seçim çalışmaları hızla sürüyor. Özellikle ilçe Belediye Başkanlığı yarışı kıran kırana geçecek gibi görünüyor. Adaylar kendi adlarına şarkılar yaptırıp seçim otobüsleri ile şehrin her yerini karış karış dolaştırırken, kendileri de gitmedik mahalle, girmedik sokak, sıkmadık el bırakmamaya çalışıyorlar.
Efeler’de yarış bir hayli zorlu geçeceğe benziyor. Daha önce de belirttiğim gibi Efeler halkı güçlü üç aday arasından bir tercih yapmak zorunda. Ya mevcut Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ı tercih edecekler, ya da CHP adayı Fatih Atay veya Cumhur ittifakı adayı MHP’li Ümmet Akın’ı.
Adayların belli olmasından bu yana geçen süreçte en iyi çalışan, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayan Mesut Özakcan, aday olduğu partinin taşıdığı handikapları yenmiş ve yarışta öne çıkmış görünüyor. Gittiği her mahallede büyük bir sevgi sarmalı ile karşılaşan Özakcan’ın 31 Mart akşamı seçimden zaferle çıkması hiç de sürpriz ya da şaşırtıcı bir durum olarak görülmemeli.
Diğer yandan CHP adayı ve Cumhur İttifakının adayı MHP’li çalışmalara çok hızlı girdiler, ancak biraz modları düşmüş gibi görünüyor son zamanlarda. Ya da medya iletişimleri biraz daha zayıf olsa gerek ki, çalışmaları hakkında fazlaca bilgi alamıyor olabiliriz.
Bugün seçime otuz küsur gün kaldı. Artık son hamlelerin yapılacağı bir süreç yaşayacağız Bu süreçte karşı tarafın eksikleri, hataları üzerinden kampanya yürütenler bir adım geri düşecektir. Zira seçmen sizin karakaşınız kara gözünüz için oy vermeyecek. Seçmen önümüzdeki beş yıllık süreçte Efeler’e ne verebileceğiniz, ne yapacağınız konularını değerlendirecektir. Partinizin A veya B olmasından çok; yıllardır unutulmuş, geri plana itilmiş Aydın’ın Efeler ilçesinin önümüzdeki süreçte nasıl bir sıçrama yapacağını oylayacaktır.
İşte tam bu noktada önümüzdeki süreçte halka dün birebir dokunuşlarla sempati kazanmaya çalışan seçmen, yapacakları ile projeleri ile de dokunabildiği oranda başarılı olacak ve 31 Mart akşamı zafer konuşması yapabilecektir.


 

Önceki ve Sonraki Yazılar