(TÜRKER KOCAKAHYA) Siyah-Beyazlı taraftarlar yaptıkları açıklamada, “Hiçbir tribün grubuyla husumetimiz yoktur bundan sonra da olmayacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Ankaragücü’nün deplasmanda oynadığı Antalyaspor maçı dönüşünde yaşanan trafik kazasında Ankaragücü’ne gönül vermiş genç taraftarlar Mert Turgut Çakır ve Eren Açıkgöz hayatını kaybetmişti. Vefat haberi Türkiye’yi yasa boğarken iki gencin cenazesine ise ülkenin farklı yerlerinden binlerce taraftar atkılarıyla katıldı. Acı olay sonrasında yaşanan birlik ve beraberliğin yankıları sürerken, Ankaragücü Tribün Lideri Ali İmdat, taraftarlar adına yayınladığı mesajla cenazede yanlarında olan tribün gruplarına teşekkür ederek, “Artık bizim futbol camiasında hasmımız yok, düşmanımızda yok. Herkes bizim artık dostumuzdur” ifadelerini kullandı. İmdat’ın bu açıklamasına tüm Türkiye’den olduğu gibi Aydın’dan da destek geldi. Aydınspor 1923 Taraftar Grubu Asi Kankalar da konuyla ilgili mesaj yayınladı.

“ŞEHRİMİZİ TRİBÜNDEN SEVDİK”
Yayınlanan mesajda, “Uğruna çok cefalar çekilen ve sevdasını kuşandığımız, sevdamızın peşinde koşan taraftarlarız. Şehrimizin kokusunu rengini taşıyan takımımızın sevdasını her dönem yaşadık. Ve bu sevdayı tribünlerden her daim haykırdık. Biz şehrimizi tribünden sevdik. Bu aşkı her daim yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Bu yolda çekilen cefaları en iyi bilen bir taraftar grubuyuz. Arması uğruna sevinen üzülen taraflar olarak tüm ülkeyi üzüntüye boğan Ankaragücü sevdalılarının vefatı, bizleri derinden üzmüştür. Kalplerimizde bu üzüntüyü derinden hissettik. Acınızı ise acımız gördük. İki armasına sevdalı kardeşimizin vefatı dolayısıyla bir olup bu acıyı bütün tribün grupları ortak yaşamıştır. Renklerimiz farklı olsa da dualarımız ortaktır” ifadeleri yer aldı.

“HUSUMETİMİZ YOKTUR, OLMAYACAKTIR”
Açıklama, “Ülkedeki tribün kardeşliği için Ali İmdat'ın söylediği sözlerin tribün kültüründe bir milat olmasını canı gönülden istiyoruz. Hiçbir tribün grubuyla husumetimiz yoktur, bundan sonra da olmayacaktır. Bizler de Asi Kankalar grubu olarak bu ortak karara karşı çıkmadan yanlarında olacağımızı; ülkedeki tribün düşmanlığını kaldırmak için ne gerekiyorsa yapacağımızı tüm kamuoyuna bildirmek isteriz” ifadeleriyle son buldu.Kaynak: TÜRKER KOCAKAHYA