(ŞERMİN ÇOLAK) Hidayet Sayın Kültür Merkezinde, Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi tarafından Ünlü Halk Ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu’nun 46’ncı ölüm yıl dönümü kapsamında anma programı gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen, “ 7 yaşında çiçek hastalığı neticesinde görme yetisini kaybeden Aşık Veysel, Uzun İnce isimli eserinde de belirttiği gibi uzun ince bir yolculuğa çıkmaya başladı. Başta biz görme engellilere azim ve kararlılığı ile örnek olan Veysel toplumumuza da hayatında yaşamış olduğu onca olumsuzluklara rağmen nasıl hoşgörülü olunması gerektiğini göstermiştir. Bizlerde Veysel’i kendimize rehber alıyor, bu vesileyle büyük ustayı saygı, minnet ve rahmetle yad ediyoruz” dedi. Daha sonra ise, tiyatro, koro gösterileri ile Aşık Veysel’in unutulmadığı bir kez daha kanıtlandı.

Anma programına Cumhur İttifakı Efeler Belediye başkan Adayı Ümmet Akın, Ak Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Aydın Büyükşehir Belediyesi adına Tarımsal Hizmetler Başkanı Abdurrahman Aslan, İyi Parti İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Tabak, Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt, İHH Aydın Başkanı Muhammet Akkuş ve Altı Nokta Körler Derneği üyeleriyle birlikte çok sayıda Aşık Veysel dostu katıldı.


Kaynak: ŞERMİN ÇOLAK