Askıdaki 2 bin fatura ödendi

Askıdaki 2 bin fatura ödendi

​​​​​​​Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun “iyilik bulaşıcıdır” sloganıyla hayata geçirdiği Askıda Su Faturası uygulaması ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına yetişti. 

A+A-

Yardımseverlerin büyük ilgi gösterdiği uygulamada şimdiye kadar 2005 faturanın toplam 134 bin 343 TL borcu askıdan alınıp ödendi.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?
Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz, sistemin nasıl işlediğine ilişkin açıklama yaptı. 
Karakoz, “Aydın Büyükşehir Belediyemiz tarafından hayata geçirilen ve hayırseverlerle ihtiyaç sahiplerini buluşturan sisteme https://eaboneislemleri.aydinaski.gov.tr/fatura adresinden ulaşılabilirken uygulamanın iki ayağı yer alıyor. Bunlardan ilki, ödeme güçlüğü çeken vatandaşların faturalarını bıraktıkları alan. Burada Büyükşehir Belediyemiz tarafından sisteme eklenen ödeme güçlüğü çeken aboneler titizlikle seçiliyor. Daha önce Büyükşehir Belediyemizden sosyal yardım talebi onaylanmış tüm başvuru sahipleri sisteme su faturalarını bırakabilirken başvuruda bulunmamış olan ihtiyaç sahipleri de 444 13 40 numaralı telefondan yeni kayıt oluşturabiliyor. Bu ihtiyaç sahipleri de hızlı yürütülen süreç sonunda su faturalarını askıya bırakabiliyor.” dedi.

VEREN EL ALAN ELİ GÖRMÜYOR
Uygulamanın ikinci ayağını ise askıdaki su faturaların hayırseverser tarafından ödenmesi oluşturduğunu aktaran Karakoz, “Yine https://eaboneislemleri.aydinaski.gov.tr/fatura adresinden yapılabilen işlemlerle hayırsever vatandaşlar askıdaki istedikleri kadar su faturasını seçerek ödeme işlemini gerçekleştirebiliyor. Askıdaki faturalarda ihtiyaç sahiplerinin hiçbir bilgisi paylaşılmazken böylelikle veren elin alan eli görmediği bir dayanışma ve imece ortamı oluşturulmuş oldu. Başkanımız Özlem Çerçioğlu'nun özel talimatıyla hayata geçirdiğimiz projenin büyüyerek gelişeceğine yürekten inanıyoruz. Çünkü ’iyilik bulaşıcıdır.’ Şuana kadar sistemden fatura alıp ödeme yapan hayırsever vatandaşlarımıza da teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. 

askidaki-2-bin-fatura-odendi-161975-b37581befe1dc3e0b07026846c28ae92.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum