ASKİ’den Kaplan’a yalanlama

ASKİ’den Kaplan’a yalanlama

Koçarlı Belediyesi'ne kaçak su kullanımı nedeniyle toplamda 36 bin 904 lira 86 kuruş para cezası kesilmesine ilişkin Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü’nden açıklama geldi.

A+A-

HABER MERKEZİ- Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını bildiren Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü’nün yazılı açıklaması şöyle:

“ASKİ Genel Müdürlüğü Kaçak Kontrol Servisi tarafından Koçarlı Belediyesi sorumluluğunda bulunan parklarda abone olmaksızın su kullanılması nedeniyle tahakkuk ettirilen kaçak su kullanım bedelleri ceza olarak nitelendirilmiş ve bu yönde algı yaratılarak konu farklı mecralara çekilmeye çalışılmıştır. Büyükşehir Belediyemiz de dahil olmak üzere diğer 16 ilçe belediyemiz kendi sorumluluğunda bulunan park için su aboneliklerini yaptırmış olup Koçarlı Belediye Başkanın da üyesi olduğu ASKİ Genel Kurulunca kabul edilen Gelir Ücret Tarifesinde yer alan Yeşil Alan ve Park Sulaması tarifesine göre hesaplanan bedel üzerinden su ücretlerini ödemektedir. Koçarlı Belediyesi ise söz konusu parklar için abonelik işlemlerini yapmamıştır. Genel Müdürlüğümüzce Koçarlı Belediyesine tahakkuk ettirilen bedeller abonelik yapılmadığından dolayı parklarda kullanılan suyun bedeli olup cezai bir işlem söz konusu değildir. Mevzuat gereğince ilçe belediyelerinin hizmet alanı içerisinde bulunan parklarda kullandıkları suyun tüketim bedelini ödemesi yasal zorunluluktur. İlimizdeki su havzalarının korunması, kontrolü ve sürdürülebilirliğinin temini, keyfi su kullanımlarının engellenmesi ve bilinçsiz su kullanımı nedeni ile su kaynaklarının azalmasının önüne geçilmesi kapsamında gerekli tedbirleri almak genel müdürlüğümüzün görevleri arasında bulunup yapılan işlemlerde herhangi bir hukuka aykırılık bulunmamaktadır”

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.