AYDIN SARI

AYDIN SARI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

ATATÜRK DÜŞMANLARI

A+A-

Bir ulusun yoktan var oluşunda önderlik eden ve o ulusun esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya duyuran, ezberleten bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk’e olan bu düşmanlık nedendir bir türlü anlayamadım gitti.
Bu kendini bilmezler, aymazlar Atatürk’e dil uzatarak ne yaptıklarını sanırlar ki? Siz böyle yaparak inanın Türk toplumunun içindeki Atatürk sevgisini bir kat daha arttırıyor ve perçinliyorsunuz. Unutmayın eğer Atatürk ve onun gibiler olmasaydı bugün hangi ulusun boyunduruğu altında olacaktınız? Unutmayın ki, Atatürk ve onun arkadaşları ve esarete karşı koyan Türk evlatlarının cesur ve kahramanca mücadeleleri sonucudur ki bugün Türkiye Cumhuriyeti Avrupa’nın en stratejik yerinde varlığını sürdürmektedir.
Atatürk’e her türlü hakareti yapanlara fazlaca da bir şey söyleyemiyorum. Bugün geldiğimiz noktada özdeyişleri bile hakaret kabul edip dava açan Cumhuriyet’in savcıları bu tip densizler için niye harekete geçmez ve bu akılsızlara gerekli cezalar vermezler ben onu da anlayamıyorum. 
Siz ve sizin gibiler ne kadar Atatürk’e ve onun kurduğu Cumhuriyet’e dil uzatırsanız uzatın her ikisi de dimdik ayaktadır ve ayakta kalacaktır. Siz toprakla bütünleşeceksiniz ama Atatürk ve onun kurduğu Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır.
YÜZDE 52 MUTLUYMUŞ
TÜİK yeni yaptı yapacağınız. Sözde yapılan araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de yaşayan insanların yüzde 52’sinden fazlası mutluymuş. 
Nasıl yani?
Nerede ise 24 Haziran seçimlerinden bu yana ülkede süre gelen ekonomik kriz ve yaşanan geçim sıkıntısına rağmen Türk toplumu mutluymuş öyle mi?
İstanbul’da ve ülkenin çeşitli kentlerine ailecek siyanür ile kendilerini zehirleyenler mutluluktan kendilerini kaybedip yaşamlarına mı son vermişler yani?
Daha önceki gün yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeni ile Aydın’da fare zehri içerek yaşamına son veren genç yaştaki adam da mı mutluluktan yaşamına son verdi?
Ya da yine ekonomik sıkıntılar içerisinde daha fazla kalamayacağını düşünüp kamyonunun önünde kendini iple asarak yaşamına son veren vatandaşta mı mutluluktan bu eylemi gerçekleştirdi?
TÜİK yetkilileri aklımızla oynamayın, böyle istatistiklerle toplumun bilinçaltına bir şeyler yerleştirmeye çalışmayın. Toplumun yüzde elli ikisi değil, olsa olsa yüzde beşlik kesimi mutludur, o da gelir dağılımı pastasından en büyük payı alanlar ve şu anda iktidardan nemalananlar olabilir.
Allah aşkına güldürmeyin kendinizi..

Önceki ve Sonraki Yazılar