Atilla Dağıstanlı

Atilla Dağıstanlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DEĞİL,BU DÜŞÜNCEYİ TAŞIYAMAYAN YÖNETİM DEĞİŞTİ

A+A-

ADD’NİN YENİ GENEL BAŞKANI PROF. DR. SÜHEYL BATUM

Gazetecilik mesleğim boyunca öğrendim ki, sağcı, solcu,dinci, dernekçi, sendikacı,i partici,muhtar,başa  kim gelirse gelsin o kişinin ve kişilerin görev süresi en fazla 3 dönem olmalı,yani,ÇIRAKLIK,KALFALIK,USTALIK.

Bu süreçlerde iki yıldan fazla olmamalı.

Bundan sonrası tehlikeli;çünkü kişinin,kişilerin eğitimleri,ünvanları sıfatları ne olursa olsun  egoları şişmeye başlayınca,ne oldum delisi oluyorlar ve üyeler kendi  DİKTATÖRLERİNİ yaratıyorlar.

 

 

Pazar günü Ankara’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde  15.genel kurul yapılırken ben de heyecanla Aydın’da bekliyordum.

Aslında,bu genel kurula gitmek istiyordum;ama Günver hoca otobüsün dolduğunu,üyelerden önce genel merkez delegelerine öncelik tanındığı söyleyince,yutkundum.

Neyse  sağlık olsun

Sağlık olsun da,sonradan otobüste en az 5-6 kişilik boş yer olduğunu öğrenince düşüncelerime  ‘’Acaba ?’’ lar  saldırmaya başladı.

Ortalık sakinleşsin durumu öğrenirim.

 

Genel Kurul başladıktan birkaç saat sonra önce Sevil Nazan Keskin hanımı aradım;ama ulaşamadım.Sonra Gaziantep’li dost Ayhan Tiryaki’ye ulaşabildim.

Ayhan Tiryaki,tam bir dernekçi,sendikacı anlayışı ile ‘’150 farkla divanı aldık’’ dedi.

Bunu duymak bana yetti;çünkü divanı almak hem gücünüzü gösterir hem de bu gücünüzü kullanmayı.

 

Aydın’da Aydın Gazeteciler Cemiyet’inin genel kurulu yapılırken,şimdiki başkan Semra Şener’in karşısında olan gazeteciler,Gazeteciler Federasyonunun 30 yıllık değişmeyen başkanı Yılmaz Karaca’yı divan başkanlığına önermişlerdi,Yılmaz Karaca konumu gereği seçime katılacak üyeleri karşı taraf lehine etkileyebilirdi.

Ben de hemen Semra Şener ve Süleyman Şener’e divan başkanı olarak Aydın Sarı’yı önermelerini söyledim.

Bunun iki nedeni vardı;ilki Aydın Sarı bu konularda deneyimli ve bilgilidir,CHP içinde çok deneyim kazanmıştır.

İkincisi de Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca’nın,ikinci bir divan başkanlığı önerisine karşı  makamını  oylatmak istemiyeceğiydi.

Öyle de oldu,Yılmaz Karaca  çekilince divan başkanı Aydın Sarı oldu ve kararsız üyeler  de Semra Şener ve ekibini desteklediler.

 

ADD Genel Merkezi’nin genel kurulu sürerken Sevil Nazan hanım,oylamanın sürdüğünü;ancak hareketlilikten Süheyl Batum hocanın ağır bastığını,listeler delinse bile  meydana gelecek yeni  listenin  Süheyl hoca ve ekibi ağırlı olabileceğini söyledi.

 

Prof.Dr.Süheyl Batum hocanın başkanlığındaki listede ,Tansel Çölaşan yönetimindeyken isyan eden genel başkan yardımcılarından Hüseyin Emre Altınışık’ın,bölge sorumlusu Tolga Kale’nin,Sevil Nazan Keskin’in , Gaziantepli dost Ayhan Tiryaki’nin,Günver Güneş hocanın ve ADD Urla önceki dönem başkanı  dost Ali Yanar’ın bulunmaları ,KENDİ DİKTATÖRÜNÜ KENDİN YARAT düşüncesinin sonu olarak düşünülebilir.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar