Atay ‘Bisiklet Yolu’ sözünü tutuyor

Atay ‘Bisiklet Yolu’ sözünü tutuyor

Efeler Belediye Meclisi’nin Eylül ayı meclis toplantısının ilk oturumu, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın başkanlığında yapıldı.

A+A-

Toplantıda 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, Başkan Atay’ın 31 Mart Yerel Seçimleri sürecinde sözünü verdiği ‘Bisiklet Yolu’ da gündeme geldi. 

Efeler Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısının ilk oturumunda, 10 gündem maddesiyle birlikte ek gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda, birim müdürlüğü ve üst yönetici kadrolarına yapılan atamalar, belediye meclisinin bilgisine sunuldu. Efeler’de Meşrutiyet Mahallesi’nde, 2435 sokak ve 2401 nolu sokaklarda bulunan park alanı ve koşu yolunda, 1.75 kilometre uzunluğa ve 2.40 metre genişliğe sahip bisiklet yolu yapılmasının da görüşüldüğü toplantıda konuşan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, bir sonraki mecliste maddenin yeniden görüşülmesini oylamaya sundu. 

“PROJELERİMİZ HAZIR UKOME KARARINI BEKLİYORUZ” 

Oy birliğiyle alınan kararla Ekim ayı meclis toplantısında ‘Bisiklet Yolu’ açılmasının yeniden gündeme gelmesi kararlaştırılırken, 31 Mart Yerel Seçimleri sürecinde sözünü verdiği ‘Bisiklet Yolu’ ile ilgili açıklama yapan Başkan Atay, “Aydın Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) imar planında değişikliğiyle ilgili kararları almamıza gerek olmadığını taahhüt etti. Orada büyükşehire ait koşu yolu var. Koşu yolunun yanındaki kaldırımı birlikte düzenleme şeklinde çalışma yapılacak. Bunun için imar değişikliğine lüzum yok. Bizim projelerimiz hazır. UKOME’nin karar almasıyla birlikte Bisiklet Yolu için düğmeye basacağız. İlk etapta 1.75 kilometrelik Efeler’de Meşrutiyet Mahallesi’nde, 2435 sokak ve 2401 nolu sokaklarda bisiklet yolu yapacağız. Ardından 4 kilometrelik bir başka projemizi daha hayata geçireceğiz” dedi. 

İYİ PARTİLİLER KOMİSYONLARDA GÖREVLENDİRİLDİ

Toplantıda, 2 Ağustos’ta CHP’den istifa eden 6 İYİ Partili meclis üyesinin, 1 yıllık süre ile görev yapmak üzere ihtisas komisyonlarının oluşturulması ve üyelerinin belirlenmesi hususu da görüşüldü. İYİ Parti Grubu’nun önerisi üzerine, İmar Komisyonu’na ve Tarım Komisyonu’na Ahmet Ertürk, Plan ve Bütçe Komisyonu’na Sabri Küçük, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’na İlhan Adıyaman, Çevre ve Sağlık Komisyonu’na Münevver Göktaş, Esnaf ve Pazar Komisyonu’na ise Turgay Akgüller seçildi.  

SENDİKA ÜYELİĞİ GÖRÜŞÜLDÜ

Meclis toplantısında ayrıca, Efeler Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerin bağlı bulundukları sendika ile yapılacak Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde, belediyeyi temsil etmek üzere Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası’na üye olunması da görüşüldü. Oy birliğiyle alınan sonuca göre, sendika tüzüğüne istinaden hesaplanacak yıllık aidatın belediyenin İller Bankası hissesinden ödenmesi, İller Bankası’na bu konuda yetki verilmesi, ve sendikaya verilecek yetki belgesinin Belediye Başkanlığınca düzenlenmesi kararlaştırıldı. 

2019 yılı Gelir Ücret Tarifesinde değişiklik yapılması hususunun da görüşüldüğü toplantıda, mülkiyeti ve tasarrufu Efeler Belediyesi’ne ait olan mahalle muhtarlarının hizmet binalarının da 5 yıl süreyle bedelsiz olarak tahsisi kararlaştırıldı.

whatsapp-image-2019-09-02-at-20-52-19.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.