(ŞERMİN ÇOLAK) Aydın Büyükşehir ve Efeler Belediye Meclis üyesi CHP’li Barış Altıntaş’ın, Efeler Belediye Başkan Yardımcılığına getirileceği öğrenildi.
Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Fatih Atay’ın Başkanlığındaki Efeler Belediyesinin yönetimi şekillenmeye başlıyor. Edinilen bilgiye göre Belediye Başkan Yardımcılığına Barış Altıntaş getirilecek. Altıntaş’ın başkan yardımcılığı önceki dönem Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan ile anlaşamayarak Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Sümran Ünal’ı akıllara getirdi. Bu durum ‘Atay Efeler’e barış getirdi’ yorumlarına neden oldu.

İLK MECLİS YARIN
Barış Altıntaş’ın başkan yardımcısı olması yönünde alınan kararın yarın yapılacak olan ilk Efeler Belediye Meclisinde kesinlik kazanması bekleniyor.

BARIŞ ALTINTAŞ KİMDİR?
CHP Merkez İlçe Başkanı olarak 2010-2014 yılları arasında görev yapan Altıntaş, iki dönem sürdürdüğü görevinden 2014 yerel seçimlerinden önce Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği adaylığı için istifa etmişti. Altıntaş, 2014-2019 yılları arasında CHP Aydın Büyükşehir ve Efeler Belediye Meclis üyeliği ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlerini sürdürüyor. Altıntaş, 2018 yılında ayrıca CHP Efeler İlçe Başkanı olarak da görev yapmıştı. Bu dönem partisi tarafından tekrardan CHP Aydın Büyükşehir ve Efeler Belediye Meclis üyesi 1. Sıra Adayı gösterilen Altıntaş’ın, yeni dönemde Efeler Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesi bekleniyor.

Kaynak: ŞERMİN ÇOLAK