ATB ÜYE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

ATB ÜYE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

ATB Aydın ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayan faaliyetlerini gerçekleştirmiş olduğu Aydın Ticaret Borsası Üye Bilgilendirme Toplantısı’nda anlattı.

A+A-

Aydın Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur,  Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı vesilesiyle Antalya’da gerçekleşen Aydın Ticaret Borsası Üye Bilgilendirme Toplantısı’nda ATB faaliyetlerini ve projelerini üyelerle paylaştı. Başkan Çondur, Aydın ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalara Borsa üyeleriyle birlikte imza attıklarını vurguladı.  Çondur; “2010 yılında akredite olan borsamız 5 yıldızlı hizmet vermektedir. Türkiye’de bulunan 113 Borsa arasında tescil işlem hacmi olarak ilk 15’te yer almakta olup Ege Bölgesi’nde ise 2. sıradadır” dedi. Çondur, "Akreditasyon sisteminde 365 Oda/Borsa arasında ilk 10’da yer aldıklarını ifade eden Aydın Ticaret Borsası, Aydın ilinde yer alan Oda Borsa arasında A Sınıfı Tek Borsadır” dedi.
“FUAR 13-16 OCAK 2022’DE YAPILACAK”
Aydın Ticaret Borsası’nın üyeleriyle birlikte birçok ulusal ve uluslararası fuarlara katılım sağladıklarını ifade eden Çondur, 2021 yılında pandemiden dolayı gerçekleşmeyen 9. Aydın Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın 13-16 Ocak 2022 tarihinde düzenleneceğini ifade etti.

Pandemi sürecinin en az hasarla atlatılması,  sektöre yönelik destekleme ve tedbirlere karşı gerekli adımların atılması için özverili bir çalışma sergilediklerini ifade eden Çondur; “Sizlerden aldığımız talep ve önerileri katılmış olduğumuz her toplantıda karar verici mercilere ilettik. Birliğimiz öncülüğünde Covid-19 salgını nedeniyle finansal kriz yaşayan üyelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere Nefes Kredisi Kampanyasına toplam 5 Milyon TL Finansal Kredi Desteği sağladık. TOBB vasıtasıyla 2020 yılı nefes kredisinde 6 milyar 250 milyon lira kredi kullandırıldı” dedi.
Aydın Ticaret Borsası olarak üyelerden gelen talep ve öneriler doğrultusunda birçok projeye imza attıklarını ifade eden Başkan Çondur, borsa üyelerine Aydın Ticaret Borsası İştirakleri olan ATB Aydın Soğuk Hava Depoculuk A.Ş, AYTB Aydın Laboratuvar Hizmetleri A.Ş, Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. (TÜRİB), TMO TOBB LİDAŞ A.Ş, Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş., Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş., Çine Zeytinyağı Lisanslı Depo Güdümlü Projesi, Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi  çalışmalarından bahsetti.
TESCİL SÜRECİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU
Aydın Ticaret Borsası olarak Aydın ile bütünleşen tarımsal ürünlerin tanıtımı ve markalaşması adına önemli çalışmalarda bulunduklarını belirten Çondur, Aydın Ticaret Borsası tarafından Türk Patent ve Marka Kurumu ve ilgili kurumlar nezdinde tescili kabul edilen Aydın Kestanesi, Aydın Memecik Zeytinyağı, Aydın Memecik Zeytini, Aydın Yamalak Sarısı Zeytini ve Aydın Çam Fıstığı tescil süreci hakkında üyelere bilgilendirmede bulundu. 
Kuru İncire prim desteği konusuna değinen Başkan Çondur; “Aydın ili olarak ülkemiz ve dünya üretiminde birinci sırada yer aldığımız kuru incire prim desteği getirilmesi gerektiğini her platformda dile getirdik, getirmeye devam ediyoruz” dedi.


 


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.