Ankara'da biz dizi ziyaretlerde bulunan Aydın Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur ve beraberindeki heyet, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ı ziyaret ederek üyelerden gelen talepleri iletti. Başkan Çondur ve yönetimi, daha sonra Savaş ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ı ziyaret etti.
Çondur, Varank’a, Aydın ilinin mevcut tarım ekonomisi ve tarıma dayalı sanayi potansiyeli ve Güney Ege Bölgesi’nin ilk güdümlü projesi olma özelliği taşıyan Aydın Yenilenebilir Enerji Kaynaklı Soğuk Hava Deposu’nun faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

ATB'nin tarıma dayalı sanayi projelerine önem verdiğini vurgulayan Çondur, "Vekilimiz Mustafa Savaş ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank‘a gerçekleştirmiş olduğumuz ziyarette, Borsamızın iştiraklerinden olan ATB Aydın Soğuk Hava Depoculuk A.Ş.’nin mevcut çalışmalarını, ülkemiz ihracatına olan katkılarını aktardık. Bakanımızı Güney Ege Bölgesi’nin ilk güdümlü projesi olma özelliği taşıyan Aydın Yenilenebilir Enerji Kaynaklı Soğuk Hava Deposu’na davet ettik. Bakanımız Mustafa Varank’a ve Vekilimiz Mustafa Savaş’a Borsamızın gerçekleştirmiş olduğu projelere verdikleri destek ve ilgi için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyaretin sonunda Çondur, Varank’a Aydın İnciri takdim etti.

atb-yonetimi-bakan-varank-ile-gorustu-328104-9f9e4791a5500254f4a14bd5c47f3ff9-001.jpeg

Kaynak: HABER MERKEZİ