Denizli’nin Güney ilçesine bağlı Kargılık Mahallesi'nde ikamet eden Yaşar Akdağlı ve eşi Cennet Akdağlı (55), Güney ilçe merkezinde alışveriş yaptıktan sonra kırsal mahalledeki evlerine dönmek için sepetli motosikletleriyle yola çıktı. Evlerine 100 metre kala pusuya düşürülen çifte, av tüfeği ile 1 el ateş edildi. Saldırı sonucu iç organları parçalanan Cennet Akdağlı olay yerinde hayatını kaybederken aynı kurşun ile omurga kemiği parçalanan Yaşar Akdağlı ağır yaralandı.

Aydın’da bir araç takla attı: 1 yaralı Aydın’da bir araç takla attı: 1 yaralı

aw213006-01.jpg

JANDARMA ŞÜPHELİYİ İĞNE ARAR GİBİ ARADI

Olayın ihbar edilmesi üzerine Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT, KOM, Siber Suçlarla Mücadele ve Güney İlçe Jandarma Komutanlığı başta olmak üzere çok sayıda ekiple çalışma başlatıldı. Ekipler, cinayetin failini samanlıkta iğne karar gibi detaylı bir çalışma sonucu buldu. Çiftin cinayet ihbarında bulunan oğulları Hakan Akdağlı, diğer oğulları ve olayla bağlantılı olabileceği değerlendirilen 2 şüpheli daha gözaltına alındı.

aw213006-02.jpg

PUSU KURMUŞ

Cinayet ile ilgili sorgulamada çelişki beyanlarda bulunan 23 yaşındaki Hakan Akdağlı, suçunu itiraf etti. İlk ifadesine “Babam, bana eziyet edip, dövüyordu. Amacım korkutmaktı. Dönüşlerini bekledim, saklandım arkalarından ateş ettim. Silahı sakladım, sonra babam aradı koşarak yanına gittim. Yardım ettim ambulans çağırdım” diyen zanlı evlat, jandarmadaki sorgusunun ardından Buldan Adliyesine sevk edildi. “Kasten ve tasarlayarak adam öldürmek” suçundan adli makamlara sevk edilen şüphelinin, savcılık sorgusunun ardından mahkemeye çıkartılacağı öğrenildi.

aw213006-03.jpg

Öte yandan, yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen baba Yaşar Akdağlı'nın entübe edildiği, hayati tehlikesinin devam ettiği ifade edildi.

aw213006-05.jpg

Kaynak: İhlas Haber Ajansı