TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Avrupa kupası heyecanını özledik

 

Aydın’da salon sporları anlamında önemli bir heyecan yaşatan Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, play-off potasında yer aldı. Bu sezon Avrupa Kupalarına kalmayı hedef olarak belirleyen ve ilk adımı da play-off potasına kalarak atan Aydın ekibi gözünü maçlara çevrildi. Türkiye’den her takımı Avrupa Kupaları’nda destekleriz bu da gurur verir ancak şehrimizde bu heyecanın yaşanması tabi ki çok daha farklı. 

Geçen yıllarda bunu yaşadık. O zamanlar pandemi olmadığı için Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynanan mücadelelerde salon dolarken yaşanan heyecan ise görülmeye değerdi. Sporun etkisinin sadece parkede yada yeşil sahada kaldığını düşünmeyin. Özellikle uluslar arası organizasyonlarda yer alan takımlar ülkeleri ve şehirlerin tanıtımına önemli katkı sunuyor. Avrupa’nın farklı yerlerinden takımların geldiğini, şehrinizin takımının ise oralara gittiğini düşünün. Her anlamda katkı sağlayacak bir faaliyet bence. 

Burada şuan sadece voleybolda bu hedefi koymamız diğer branşlarda istediğimiz seviyelere henüz gelemediğimizi de gösteriyor bence. Futbol ve basketbol gibi dünya genelinde ilgi gösterilen branşlarda da şehri temsilen takımların Avrupa Kupalarında yer aldığını bir hayal edin. Bu şu an için uzak görünebilir ama bunu başaran bir çok şehirden neyimiz eksik? Burada bir ok kişi farklı sebep sayabilir. Herkesin haklı olduğu yada haksız olduğu noktalar elbette olur ancak sonuçta Aydın’ın artık spor branşlarında takımlar olarak önemli atılım yapması gerektiğini düşünüyorum.

Burada bireysel anlamda başarı elde eden sporculara da haksızlık etmeyelim. Yetenekli çok iyi yetişmiş sporcular var. Farklı branşlarda uluslar arası organizasyonlarda önemli dereceler elde eden isimleri haberlerimize konu edinmek bizi de mutlu ediyor. Gurur duyuyoruz. Bunun önümüzdeki yıllarda da artarak devam etmesini umuyorum. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar