Milli yarış pilotu Seda Kaçan, TCR Avrupa Dayanıklılık Şampiyonası'nda TEXACO® Team AMS ile yarışan ve DSG kategorisinde mücadele eden tek kadın pilot olarak, bitime bir yarış kala şampiyonluğu garantiledi. Bu başarıyla birlikte Seda Kaçan, Avrupa Şampiyonu olan ilk kadın pilot unvanını elde etti.

Kaçan, şampiyonluğunu garantilediği anlamlı başarı için şunları söyledi: “Motor sporları kariyerime başlarken kendime belirlediğim bir büyük hedefe daha ulaştım. Şampiyonada mücadele eden tek kadın pilot olarak bu şampiyonluk benim için çok anlamlı. Hem ülkemizi hem de kadınları gururla temsil etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu yolda ilk andan itibaren bana desteklerini esirgemeyen başta Doritos, Pepsi ve Sixt olmak üzere tüm sponsorlarıma teşekkür ediyorum.”

Ekran Görüntüsü 2024 06 28 192413

Genç güreşçi Sırbistan’da fırtına olup esti Genç güreşçi Sırbistan’da fırtına olup esti

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU'NDAN TEBRİK

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ilk kez Avrupa Şampiyonu olan milli yarış pilotu Seda Kaçan'ın başarısını sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımla kutladı. Başkan Çerçioğlu, X üzerinden 'Gururlandık' başlığıyla yapmış olduğu paylaşımda: ''TCR Avrupa Dayanıklılık Şampiyonası’nda ilk kez Avrupa Şampiyonu olan milli yarış pilotumuz Seda Kaçan’ı yürekten kutluyorum.'' ifadelerine yer verdi.

Muhabir: Melisa Yılmaz