Aydın Barosu'nun çağrısı Feyzioğlu'nu köşeye sıkıştırdı

Aydın Barosu'nun çağrısı Feyzioğlu'nu köşeye sıkıştırdı

Aydın Baro Başkanlığı’nın Türkiye Barolar Birliği’ne (TBB) yaptığı olağanüstü toplantı çağrısına Türkiye’deki 10 baro yönetim kurulu tarafından destek verildi.

A+A-

MURAT TAN- Yeni Adli Yıl açılışının Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılmasını boykot eden 52 barodan biri olan Aydın Baro Başkanlığının çağrısının ardından Türkiye’deki toplamda 10 baronun yönetim kurulunca TBB Olağanüstü Genel Kurul'a çağrıldı. Aydın Baro Başkanlığı’nın çağrısı üzerine, TBB’nin olağanüstü genel kurula gitmesi için yeterli sayıya ulaşılmasının ardından gözler, TBB Başkanı Prof. Dr. Metin Fevzioğlu’na çevrildi.

BOZKURT HAYIRLI OLMASINI DİLEDİ

Yeni adli yıl açılışının Cumhurbaşkanlığında yapılmasını protesto eden barolar davete katılan TBB yönetiminin değişmesi için başlattığı olağanüstü genel kurul çağrısında yeterli sayıya ulaştı. İlk olarak Aydın Baro Başkanlığı’nın başlattığı çağrı üzerine TBB’nin 504 delegesinden 218’ini karşılayan İstanbul, Ankara, ve İzmir başta olmak üzere Antalya, Adana, Bursa, Şanlıurfa, Van ve Diyarbakır Baroları, ‘yargı bağımsızlığını’ zedelediği gerekçesiyle TBB Başkanı Metin Fevzioğlu’na olağanüstü genel kurul çağrısı yaptı.Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt, “Aydın Barosu olarak TBB Genel Kurulunu olağanüstü toplantıya çağırmaya davet yönünde oybirliği ile aldığımız karardan sonra bugün 3 baromuzun daha bu yönde karar aldığını ve toplam 10 Baro Yönetim Kurulu kararının bulunduğu açıklandı. Meslek camiamız için hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

BOZKURT TBB BAŞKANLIĞINA ADAY MI OLACAK?

Öte yandan geçtiğimiz süreçte Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt’un, TBB Başkanı Feyzioğlu’nun en iyi görüştüğü baro başkanlarından biri olduğu bilinirken, gelinen noktada aralarındaki kırgınlık ve soğukluk, Yeni Adli Yıl açılışının Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılmasının boykot edilmesiyle de daha da tırmandı. Aydın’daki baro kulislerinden edinilen bilgilere göre, Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt’un yapılacak olağanüstü kurulda Türkiye Barolar Birliği Başkanlığına aday olup olmayacağı da konuşulmaya başlanırken, yeni yönetimde görev alacağınaysa kesin gözüyle bakılıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum