Aydın bayrama hazır! Tedbirler açıklandı

Aydın bayrama hazır! Tedbirler açıklandı

Aydın Valiliği, Ramazan Bayramı’nda alınan tedbirleri açıkladı. Ekiplerin, bayram boyunca hazır olduğu belirtildi.

A+A-

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan tam kapanma kararı Ramazan Bayramı’nda da sürecek. 17 Mayıs saat 05.00’te sona erecek tam kapanmada Aydın Valiliği 4 ayrı başlıkta aldığı tedbirleri açıkladı. 
 

Valilikten yapılan açıklamada trafik tedbirlerinin eksiksiz olarak uygulanacağı, kontrol noktalarında denetimlerin aksatılmadan yürütüleceği, bayram süresince silah atılmasına izin verilmeyeceği, kanun hükümlerine aykırı hareket edenler takip ve tespit edilerek adli, idari tahkikat yapılacağı bildirildi.

Muafiyet kapsamındaki iş yerlerinde yapılacak bayram alıverişlerinde sosyal mesafe kuralına uyulması ve maske takılmasının gerekliliği yönünde ekiplerce uyarıların süreceği ifade edildi. 

ALT YAPI İÇİN ÖNLEMLER ALINDI
 

Belediye Başkanlıkları, yangın, kanalizasyon ve su arızalarına karşı mevcut planlarının gözden geçirileceği olası durumlara karşı hazırlıklı olacağı, halkın istek ve şikâyetlerini bildirecekleri telefon numaralarının yazılı ve görsel medya aracılığı ile duyurulacağı, herhangi bir elektrik kesintisi yaşanmaması için AYDEM tarafından gerekli tüm tedbirlerin alınarak, olası arızalara anında müdahale edilebilmesi için bağlı birimlerindeki personel sayısının takviye edilmesi sağlanacağı kaydedildi.

Haberleşmenin sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için Türk Telekom tarafından gerekli tüm tedbirlerin alınacağı, ASKİ Genel Müdürlüğü içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerinin aksamaması ve muhtemel arızalara müdahale için yeterli sayıda ekip görevlendireceği bildirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü acil servis hizmetlerine önem vermek suretiyle, nöbet hizmetlerinin aksamaması için gerekli tedbirlerin alınacağı, hastane ve diğer sağlık birimlerinde hizmetlerin kesintisiz yürütülmesi için personel planlaması yapılacağı, 112 Acil Servislerine personel takviyesi yapılarak kesintisiz hizmet sağlanacağı ifade edildi.

DENETİMLER SÜRECEK
Aydın’da faaliyet gösteren, pastahane, fırın gibi gıda maddeleri üreten işyerleri ile gıda maddeleri satışı yapılan marketlerde İl Tarım ve Orman  Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü ve belediye zabıta ekiplerince denetimlerinin etkin şekilde devam edeceği, kaymakamlıkların da belirtilen hususlarla ilgili olarak benzer tedbirlerin alınarak uygulamanın süreceği bildirildi.

Bu arada vatandaşların karşılaşacağı sorunlar karşısında arayabileceği iletişim numaraları da paylaşıldı:
Güvenlik, Asayiş, Sağlık, Yangın gibi konularda 112 Acil Çağrı Merkezi
Aydın Büyükşehir Belediyesi 444 40 09
Gaz Arıza 187
Su Arıza 185
Elektrik Arıza 186
Sahil Güvenlik 158
Alo Vefa Hattı 444 69 81

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.