Aydın belediyecilikte yükselişe geçecek

Aydın belediyecilikte yükselişe geçecek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim çalışmaları kapsamındaki ikinci mitingini yapmak üzere Aydın’a geldi. 

A+A-


(MURAT TAN)AK Parti'nin yerel seçim çalışmaları kapsamındaki ikinci mitingi için saat 16.00 sıralarında Aydın’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İl protokolü ve partilileri ile tokalaştıktan sonra otobüsle geldiği Atatürk Kent Meydanı’nda Aydın halkına seslendi. Konuşmasında eskiden çevre illerin Aydın’a gıptayla baktığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir süredir Aydın’daki belediye anlayışı nedeniyle işler tersine gidiyor. 31 Mart, Aydın’ın belediyecilikte yeniden yükselişe geçeceği tarih olacaktır” dedi. 
“AYDIN YANIMIZDA YERİNİ ALACAKTIR”

“Bu meydanda çalıkakıcı bulunmaz” diyen Erdoğan,  “Aydın, 31 Mart’ta AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın yanında duracaktır, ben buna inanıyorum. İşte sizlere pırlanta gibi aday çıkardık. Bir milletvekilinden fedakarlık etmiş de olsak, Aydın’a yakışır, başarılı bir ekonomisti Aydın’a adayımız olarak sunduk. Türkiye’nin sanayileşmesinde turizm ve tarım üretimin gelişmesinde çok büyük emeği olan Aydın, 31 Mart’ta büyük bir şehircilik hamlesiyle ufkunu daha da genişletecektir. Aydın dün Menderes’in yanında durup demokrasi mücadelesindeki safını belli etmişti. İnşallah Aydın, bugün de ülkemizin beka mücadelesinde bizim de yanımızda yerini alacaktır. Maziden atiye uzanan köprümüzün kilit taşı olarak Aydın geleceğimizde de aynı görevi sürdürecektir. Türkiye için dertlenmek için Türkiye için çalışmak ve dertlenmek her babayiğidin harcı da değildir. CHP kiminle yürüyor terör örgütüyle siyasi temsilcileriyle yürüyor. Kiminle yürüdüğün önemli. Bunun yanında bakıyorsun İYİ Parti, onlarla yürüyor. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. Saadet Partisi de onlarla kol kola. Bunlar dörtlü çete beraber yürüyor” diye konuştu. 
“AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU İHALESİ 26 MART’TA YAPILACAK”
Halihazırda ve geçtiğimiz dönemlerde Aydın’da hayata geçen ve yatırım programı kapsamındaki hükümet projeleri hakkında da konuşan Erdoğan, “Sağlıkta 21 hastane olmak üzere toplam 44 adet sağlık tesisini emrinize sunduk. Sultanhisar, Yenipazar ve Köşk ilçe hastaneleriyle birlikte 5 sağlık tesisinin yapımı sürüyor. Aydın’a kazandıracağımzı 800 yataklı şehir hastanesinin ihale süreci devam ediyor. Ayrıca Çine’ye 100 yataklı hastane ile ilçe merkezine fizik tedavi rehabilitasyon merkezi de kuracağız. Aydın’da bugüne kadar 2 katrilyon sosyal yardım yaptık. Aydın’da 114 kilometre olan bölünmüş yolu 381 kilometreye çıkardık. İzmir-Aydın otoyolunu, Aydın çevre yolunu tamamlayarak trafiğe açan biziz. Yapımı devam eden Nazilli-Horsunlu, Karacasu-Tavas, Selçuk-Kuşadası-Davutlar ayrımı yolu ve Söke şehir geçişi bu yıl tamamlanıyor. Ege ile Akdeniz bölgesini birbirine bağlayacak olan Aydın-Denizli otoyolunun ihalesini yapmıştık. Bir takım sıkıntılar nedeniyle iptal edildi. 26 Mart’ta ihalesini yeniden yaparak Aydına kazandıracağız” dedi. 
“KATI ATIK VE İÇME SUYU BEDELLERİ ÇÖZÜLECEK”
Aydın’daki demiryollarını da yenilediklerini vurgulayarak büyükşehir belediyesini AK Parti yönetmeye başladığın katı atık ve içme suyu bedelleriyle ilgili sorunun da çözüleceğini belirten Erdoğan, “Yaparsa AK Parti yapar. Afyon-Denizli-Isparta-Burdur ve Ortaklar-Aydın-Denizli tren hattını TÜBİTAK yazılımıyla yerli ve milli olarak modernize ediyoruz. İzmir-Selçuk-Aydın-Ortaklar arasındaki tren güzergahındaki eğimin fazla olması nedeniyle Ortaklar’da 8.5 km uzunluğunda hızlı tren tüneli inşa edeceğiz ve seyahat süresini de 7 dakikaya düşüreceğiz. Bu güne kadar Aydın’a 11 baraj ile 7 gölet inşa ettik. 4 baraj ve 10 gölet inşası sürüyor. İnşa ettiğimiz sulama projeleriyle 4 bin 69 dekar araziyi sulamaya açtık. Şu andaki yapımı devam eden tesislerle de 250 dekar araziyi de suyla buluşturacağız. İkizdere Barajı ile Aydın merkez  çevre ilçelerinin 2050’ye kadar içme, kullanma suyu sorunu çözüldü. Atık su bedellerinin yüksekliğinden şikayet ettiğinizi duydum. Önümüzdeki dönemde büyüşehir belediyesini AK Parti yönetmeye başladığında bu sorunla birlikte içme suyu bedelleri de çözülecek” diye konuştu. 
“ULAŞIM ALTYAPILARINI GÜÇLENDİRECEĞİZ”
Aydınlı çiftçilere 16 yılda yaklaşık 4 katrilyon tutarında tarımsal destek verdiklerini söyleyen Erdoğan, “Aydın’da bir teknopark, 8 araştırma ve 3 tasarım merkezi kurarak istihdam oluşturduk ve iş adamlarımıza da teşvik desteği sağladık. Ülkemizin en önemli kuru ve yaş sebze meyve üretimde ihracat merkezi olan Aydın’da, kara, deniz ve havada ulaşım altyapıların güçlendirilmesi ve tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgelerinin kurulmasıyla bu doğrultuda hızla ilerlemeye başlayacaktır. İstanbul’da benim belediye başkanlığı dönemimde 3 tane modern halk ekmek tesisleri kurmuştuk ve fiyatları o dönemde düşürdük. Şimdi aynısını biz Aydın’da da yapacağız. Onun için çok çalışacağız. Allah'ın izniyle her alanda bunları yapacağız. Kentsel Dönüşüm önemli. AK Partili belediye başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla birlikte yoğun bir çalışmaya gireceğiz” diye konuştu. 
“JEOTERMALİ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUZ” 
Turizmde Aydın’ın Türkiye’nin en önemli üçüncü bölgesi olduğunu belirten Erdoğan, “Aydın halen turizmde hakkı olan yerde değil. Aydın’da turizmde alternatif kaynakları harekete geçireceğiz jeotermal bu alternatiflerden biridir. Jeotermal, turizm, tarım ve enerjide Allah’ın aydına bahşettiği bir imkandır. Bu imkanı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Aydın’a sesleniyorum; Menderes Nehri’ne sahip çıkmanız çağrısında bulunuyorum. Atıklarını Menderes’e boşaltan her tesis sahibi evlatlarının geleceğini kirlettiğini bilmelidir. Tüm kurumlar bunda hassasiyet göstermelidir. Aydın’da bunda da atılacak her adımda büyükşehir ve ilçe belediyelerine çok iş düşüyor. Eskiden Aydın’a gıpta ederlerdi. Bir süredir Aydın’daki belediye anlayışı nedeniyle işler tersine gidiyor. 31 Mart Aydın’ın belediyecilikte yeniden yükselişe geçeceği tarih olacaktır. Bu seçimlerin ardından çok hızlı ve yoğun bir icraat dönemine girecek olan Türkiye’yi mutlaka 2023 yılına taşıyacağız” dedi.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.