Atilla Dağıstanlı

Atilla Dağıstanlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ÜMMET AKIN (2)

A+A-

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın açıklamasını parçalara ayırırsak bakın neler çıkıyor.

Bu 115 bin kişi ile görüşmemiz sonucunda Aydın’ın yüzde 50’si 50 yaş üstü grubu olmuş. 500-2500 TL maaş alan insan sayısı yüzde 70’lerde. ‘’

Aydın’ın il olarak nüfusu  1.050 bin,Efeler olarak 280 bin civarında,Söz konusu 115 bin kişiyle birebir iletişim kurmak  için oldukça profesyonel bir anketör ekibiyle çalışmak gerekir ki,böyle olsa bile  bu süreç en az altı ay sürebilir.

Akın,diyor ki:

‘’İnsanların yüzde 25’inin siyasi partisi var. Yüzde 75’inin yok. Son 4 seçimde kime oy verdiği sorulduğunda 4 seçimde de farklı partilere oy verdiklerini söyleyenler var. Yani Aydın’da siyasetçiye karşı bir güvensizlik söz konusu. Hem iktidar partisi hem de Büyükşehir Belediyesi bu verileri eline almış. Fakir ilde, emekli şehrinde insanlar ne ister? Onu yapıyorlar. ‘’

Akın, bu sözleriyle  kendi niyetinin inandırıcı olmasını  sağlamak için kendince  mantıklı  bir ikna yöntemi  hazırlıyor.

Diyor ki:

 ‘’CHP’lilere soruyoruz? Özlem Hanım tekrar aday olursa yüzde 18.5’i oy vermem diyor.

Bu 18.5 AK Parti’ye de oy vermem diyor. MHP’lilere AK Partili bir adayda birleşir misiniz dediğimizde yüzde 18’i oy veriyor. Diğerleri vermiyor. Fakat bu 18.5’in 17.5’i MHP’li bir adaya oy verebileceğini söylüyor. AK Parti seçmeninin yüzde 40’ı MHP’ye oy verebileceğini söylüyor. Yani buradaki bütün yollar bizim üzerimize çıkıyor’’

 

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın,’’yani buradaki bütün yollar bizim üzerimize çıkıyor’’ derken,

(BÜTÜN YOLLAR ROMA’YA ÇIKAR),sözündeki gibi  kendisini ROMA  gibi Aydın’ın ‘’OLMAZSA OLMAZ KADERİ ‘’gibi gösteriyor.

Ne dersiniz,inandırıcı mı,ikna oldunuz mu ?

Yok yok bana  sormayın,sizin düşünceleriniz önemli.

 

GERMENCİK BELEDİYE BAŞKANI VE  AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

 ÜMMET AKIN’IN ‘’YILDIZ KENT AYDIN İÇİN AY YILDIZ KALKINMA PLANI:

 

BİRİNCİ YILDIZ:

TARIM KENTİ AYDIN.

Toprağı ,Jeotermal akışkanıyla sulanan tarım kenti mi ?

Jeotermal  santral  bacalarından zehirli gazların  püskürdüğü  tarım kenti mi ?

Yer üstü ve yer altı suları jeotermal akışkanıyla zehirlenen  tarım kenti mi ?

İnciri,üzümü,zeytini,zeytin yağı,pamuğu,otu,sebzesi,meyvesi  zehirlenmiş,içinde yaşayanları da zehirlenmekte olan  tarım kenti mi ?

Yoksa  İsrailoğullarının ;projesi  gelecekteki topraksız tarımın başkenti mi ?

 

İKİNCİ YILDIZ:

TURİZM KENTİ  AYDIN:

Ümmet Akın siyasete soyunmadan önce turizm sektöründe rehber olarak çalışmış.İyi derecede  İngilizce,giriş derecesinde de Almanca biliyormuş.Bu konuda deneyimli olduğuna göre,merak ediyorum ,diyelim ki  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı oldu ve Aydın’a gelen bir turist kafilesine eski günlerini yad etmek için rehberlik yaptı,Germencik’i gezdirirken evlerin arasında  yılan gibi kıvrılan jeotermal  santrallerinin borularını nasıl anlatacak,havaya sülfür gazı püskürten bacaları,toprağa,tarlaya,dereye  akıtılan akışkanı nasıl anlatacak,ne diyecek.’’Bunlar  benim sayemde  oldu,bir zamanlar belediye başkanı olduğum Germencik İlçesini kalkındırmak için incir bahçelerine jeotermal çukurları açılmasına izin verdim.’ Allah muhafaza,tam o sırada bacadan püsküren  sülfürlü gaz turistlerin burnuna  girerse,onlarda  OH MAY GARD ( TÜRKÇE OKUNUŞU) diyerek burunlarını tutup,tarzanca Türkçeleriyle ,’’ ne yaptın Ümmit,Germencik’in içine etmişsin’’ derler mi,demezler mi ?

Eskiden ,turistlere incir hediye edilirdi,Ümmet Akın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olursa,incirin,üzümün,zeytinin,pamuğun,trallesin,üçgözlerin,NYS’nın,Geyre harabelerinin,Apollo tapınağının ,Afrodisyasın,jeotermal borularından yapılmış maketlerini mi  hediye edecek,yanında  minyatür insan iskeletleriyle…

 

 

 

ÜÇÜNCÜ YILDIZ:

EĞİTİM KENTİ :AYDIN

Ümmet Akın’ın,bu üçüncü projesini gözlerimi kapatarak zihin ekranımda canlandırmaya çalıştım…

MÜTHİŞ….

Sabahın alaca karanlığında ilkokul,ortaokul,lise ve üniversite öğrencileri ,analar,babalar yollara düşmüşler.

Yüzlerinde gaz maskeleriyle  okula gidiyorlar,kendi aralarında bir şeyler konuşuyorlar;ama anlaşılmıyor.

 

DÖRDÜNCÜ YILDIZ:

SAĞLIK KENTİ :AYDIN

 İşte bu da  MÜTHİŞ…

Eskiden Aydın’da  iki devlet hastanesi vardı.Şimdiki  Atatürk Devlet Hastanesi’nin adı SSK hastanesiydi.

Dört yönü jeotermal santralleriyle kuşatılmış,havası,suyu,toprağı zehirlenmekte olan Aydın’da yaşayan insanlar kanser olmaya  aday olmalılar ki kanser hastanesi yapılacakmış.Havası,suyu,toprağı  zehirlenmekte olan Aydın nasıl sağlık kenti olacakmış.

 

BEŞİNCİ YILDIZ:

BİLİM KENTİ AYDIN:

Yıldız projesinin bu ayağıda çok ilginç..Bunu kavrayabilmek için tahminde bulunmak yerine  Ümmet Akın’ın hazırladığı  metni okumak gerek;çünkü:çünkü de gerisi gelmiyor,tıkanıp kalıyorsunuz.

 Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na  aday olduğunu açıklayan Germencik’in milliyetçi Belediye Başkanı Ümmet Akın,hazırladığı  projenin adını ,’’YILDIZ KENT AYDIN İÇİN AY YILDIZ KALKINMA PROGRAMI’’ koymuş.

Projenin  YILDIZ bölümünü anladık da ,AY  ile ilgili bir veri bulamadık,görmedik.

Eskiden  turist  rehberi  şimdi Germencik  Belediye Başkanı Ümmet Akın’a tek bir sorum var:

             BELEDİYE  BAŞKANI OLDUĞUNUZDAN  BU YANA   GERMENCİK İÇİN  NELER YAPTINIZ ?

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar