Atilla Dağıstanlı

Atilla Dağıstanlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ÜMMET AKIN

A+A-

Aydın Değişim İstiyor muş (!)

Kim diyor ?

Ümmet Akın

Peki  Ümmet Akın nasıl anlamış  Aydın’ın  ne tür değişim istediğini ?

Fiziksel değişimden söz ediyorsa,zaten değişiyor.

Jeotermal santraller koskoca kenti  dört yönünden  kuşatmış durumda.

Tıpkı belediye başkanı olduğu  Germencik’in ‘’UZAY ÜSSÜ’’ ne benzediği gibi.

Germencik İlçemizin son derece milliyetçi Belediye Başkanı Ümmet Akın,kendisine vahiy mi geldi,ne oldu tam bilinmez birden bire Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olma sevdasına kapıldı.

Elbette  böyle bir sevdaya kapılabilir,en demokratik ve  son derece  milliyetçi hakkı.

Siyaset yaşamını taçlandırmak için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olmaya  soyunabilir.

Ne demiş atalarımız,’’ZURNA DA PEŞREV OLMAZ NE ÇIKARSA  BAHTINA’’

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  olmaya soyunmak teorik olarak kolay da, Arşimet’in hamamda yıkanırken suyun kaldırma gücünü bulduğunda,sevincinden peştemalını sarmayı unutup anadan üryan ‘Evreka,evreka’ yani;’buldum,buldum’ diyerek sokağa fırladığı gibi,Akın’da,’’boyumun ölçüsünü aldım,boyumun ölçüsünü aldım’ diyerek  siyaset sahnesinden  cısçıplak kaçabileceğinin de yüzde 99,onda 9 olduğu gerçeğini düşünüyordur her halde.

Bence ,Germencik İlçemizin son derece milliyetçi  Belediye Başkanı Ümmet Akın,sağ gösterip sol vurmayı planlıyor;çünkü bugünkü verilere göre  Akın’ın bırakın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasını,Germencik’te  yeniden kazanma ihtimali bile dibe vurmuş durumda.Ve Akın, durumunu  herkesten daha iyi bildiği için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığına soyunduğunu ilan ederek siyaset  yaşamında dibe vuran siyasilerin son yolculuklarına başlamadan önce ,bir ihtimal daha var o da ölmek mi ? demeden önceki düşünsel davranışlar  içinde olabilir.Atalarımız boşuna ‘’HOROZ  ÖLÜR,GÖZÜ ÇÖPLÜKTE KALIR !’’ dememişlerdir.

Bugün Germencik’te bir anket yapıp,sevgili Germenciklilere,sorsanız,deseniz ki,’Arkadaş son derece milliyetçi belediye başkanınız Sn.Ümmet Akın’ın,Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olma şansı  var mı  ?’’ inanın çok büyük EVET yanıtı çıkabilir;çünkü kazanamayacağını çok iyi bilmelerine karşın, bir taşla iki kuş vurup derin bir ‘’ohhhh’’

çekmeyi özlemiş olabilirler.

Neyse dönelim Ümmet Akın’ın ütopik düşlerine…

 

Aydın’da anket  yaptırmış

Evet, Germencik  Belediye  Başkanı ,Ümmet Akın,yaptırdığı anketle ilgili olarak bir gazeteye  yaptığı açıklamada aynen şöyle diyor:
‘’AYDINLILARIN DA YÜZDE 68.80’İ MEVCUT BELEDİYE BAŞKANININ ÇALIŞMALARINI BEĞENMİYOR ‘’

 

Yüzde 68.80 büyük bir oran.Ve Ümmet Akın,bu rakamları şöyle açıklıyor:

“Biz çalışmalarımızda sahada 115 bin kişiye ulaştık.’’

İlginç,Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın,bu anketi ne zaman ve hangi anket şirketine yaptırdı ?

Anket,sadece Aydın Efeler’de yapıldıysa 115 .000 kişiye Menderes Bulvarında İncir Gazetesi dağıtırlarken mi ulaştılar.Mahalle aralarında ,parklarda bu kadar kişiyi  bırakın toplu olarak görmeyi,akıp giden hareketler içinde bile görmek olası değil.Rakamla 115.000 ,yazıyla YÜZONBEŞ BİN KİŞİ.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın bu konuda anket yaptırdığı şirketin adını,ve soruları içeren anket forumlarını ve sonuçların şirket tarafından  onanmış belgelerini  bir basın toplantısıyla kanıtlaması kendisine çok büyük bir puan kazandıracaktır.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın yaptırdığı anketin sonuçlarını şöyle açıklıyor:

 

‘’Bu 115 bin kişi ile görüşmemiz sonucunda Aydın’ın yüzde 50’si 50 yaş üstü grubu olmuş. 500-2500 TL maaş alan insan sayısı yüzde 70’lerde.

İnsanların yüzde 25’inin siyasi partisi var. Yüzde 75’inin yok. Son 4 seçimde kime oy verdiği sorulduğunda 4 seçimde de farklı partilere oy verdiklerini söyleyenler var. Yani Aydın’da siyasetçiye karşı bir güvensizlik söz konusu. Hem iktidar partisi hem de Büyükşehir Belediyesi bu verileri eline almış. Fakir ilde, emekli şehrinde insanlar ne ister? Onu yapıyorlar. CHP’lilere soruyoruz? Özlem Hanım tekrar aday olursa yüzde 18.5’i oy vermem diyor. Bu 18.5 AK Parti’ye de oy vermem diyor. MHP’lilere AK Partili bir adayda birleşir misiniz dediğimizde yüzde 18’i oy veriyor. Diğerleri vermiyor. Fakat bu 18.5’in 17.5’i MHP’li bir adaya oy verebileceğini söylüyor. AK Parti seçmeninin yüzde 40’ı MHP’ye oy verebileceğini söylüyor. Yani buradaki bütün yollar bizim üzerimize çıkıyor. Aydınlıların da yüzde 68.80’i mevcut Belediye Başkanının çalışmalarını beğenmiyor. Neden beğenmediklerini de sorduğumuzda örneğin ASKİ’de su çok pahalı. Pahalı fakat sadece patlak çatlak tamir ediyorlar. Pahalı olup Aydın’ın komple su şebekesini değiştirseler. Arıtma tesisi kursalar. İnsanlar damacana ile su almasa suya zam yapsın diyorlar. ASKİ’nin çalışmalarından insanların yüzde 89.90’ı memnun değil. AYBA’dan yüzde 58.80 şikayet var. Neden diye sorduğumuzda ise, AYBA Aydın merkezde iken çok başarılı ama ilçelere yayılınca hizmette çok boşluklar oluştu. Örneğin, bazı ürünlerin bayat olduğu, personelden istenenlerin yerine getirilmediği, personelin zorla yapıyor gibi davranması vs. Buna benzer bir sürü şeyler sunuyor insanlar. Aydın halkı bu konuda en çok Denizli, Manisa ve Antalya’yı örnek gösteriyor. Bu illerde birçok yatırım olduğunu görüyorsunuz. Fakat Aydın’da Buharkent’ten girip Didim’den çıkıyorsunuz hiçbir şey yok.”

Germencik  Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın açıklamasını okuduğunuzda  ne denli ayrıntılı bir anket yaptırdığını görüyorsunuz.

Gazeteciliğe Aydın’da başlamış,İzmir’de,İstanbul’da uzun yıllar  çeşitli gazete ve ajanslarda çalıştıktan sonra emekli olup Aydın’a dönmüş,Aydın’da doğmamış;ama ,Aydın’ı savunmayı  kutsal bir görev kabul etmiş bir gazeteci olarak,Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın yukarıda okuduğunuz açıklamalarını çok ilginç bularak herkesin içine sinecek şekilde değerlendirmek istiyorum

Siz okuycularımın düşüncelerini ,yorumlarını almak Aydın ilimize olan sorumluluklarımızı yerine getirmek olacaktır.

 

YARIN: GERMENCİK BELEDİYE BAŞKANI ÜMMET AKIN’IN

YILDIZ KENT  AYDIN İÇİN  AY YILDIZ KALKINMA PLANI

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar