(MURAT TAN) CHP Genel Merkezi’nde yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, kampanya süreci ve bazı illerin durumu masaya yatırıldı. CHP’nin yüzde 5 farkla kazandığı ya da kaybettiği illerin görüşüldüğü toplantıda Aydın’da kritik iller sıralamasında yerini aldı.

Geçtiğimiz gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanan MYK toplantısında, kampanya süreci ve il il yapılan bir takım planlamalar masaya yatırıldı. Toplantıda CHP’nin elinde olan ya da almaya yakın olduğu iller konusu da görüşüldü. CHP’nin yüzde 5 farkla kazandığı ya da kaybettiği illerin görüşüldüğü toplantıda, Aydın’da öncelikli 6 kritik il arasında yerini aldı.

Aydın ile ilgili olarak da seçim kampanyasını hazırlayacak ve çalışmalarını sürdürecek ekiplerin hazırlanmasının da konuşulduğu toplantıyla ilgili edinilen bilgilere göre, Aydın’ın da dahil olduğu kritik iller sıralamasının nedeninin kamuoyu araştırmalarında Cumhur İttifakı’nın önde çıkması gösterildi. Aralarında Aydın’ın da bulunduğu 6 kritik ili elinde kaybetmek istemeyen CHP’nin oluşturacağı ekiplerle seçim çalışmalarını sürdürmesi kararlaştırıldı.


Kaynak: MURAT TAN