Aydın- Denizli otoyolu ihalesi yapılacak mı?

Aydın- Denizli otoyolu ihalesi yapılacak mı?

Toplamda 8 kez ertelenen Aydın-Denizli Otoyolu’nun ihalesinin 3 Temmuz’da yapılacağı söylenmişti. İhalenin yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

A+A-

ABDURRAHMAN FIRAT - Devletin yap işlet ve devret modeliyle yapmayı planladığı Aydın- Denizli otoyolu ihalesi 11 Haziran’da koronavirüs nedeniyle 3 Temmuz’a ertelenmişti. Gözler şu anda İzmir ile Antalya’yı birbirine bağlayacak ve süreyi 3 buçuk saate indirecek olan otoyolun ihalesine çevrildi. Aydın ve Denizli’nin ekonomisine büyük katkı sunacak olan otoyolun yapımının 3 yılda tamamlanması planlanıyor. 
11 Haziran’da yapılan ihalenin neden ertelendiğine ilişkin Karayolları Genel Müdürlüğü’nün resmi gazetede yaptığı açıklama şöyleydi: “Aydın -Denizli Otoyolu ihalesinin 18 Temmuz 2017 tarih ve 2017/T-10 sayılı Yüksek Planlama Kurulu Kararına dayalı olarak 3996 Sayılı 'Bazı Yatırım ve Hizmetlerin Yap-İşlet-Devret Modeli Çerçevesinde Yaptırılması Hakkında Kanun' ve 2011/1807 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararına göre kapalı teklif alma usulü ile 11 Haziran 2020'de yapılması planlanmış ve bu doğrultuda ilana çıkılmıştı. Ancak tüm dünyada yaşanmakta olan koronavirüs (Covid-19) salgınının ülkemizi de etkisi altına alması nedeniyle firmalarımızın hazırlık süreçleri öngörülen şekilde ilerleyememiştir. Bu nedenle konunun Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilmesi sonucunda ihale tarihi 3 Temmuz 2020 günü saat 10:30 olarak değiştirilmiştir” denildi.

Yıllardır ertelenen Aydın- Denizli otoyolu ihalesinin 3 Temmuz'da yapılıp yapılamayacağı merak konusu oldu.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.