Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Murat Tan'ın haberine göre, TCDD Aydın-Denizli arasındaki tren seferlerinde bir süredir baş gösteren teknik arızalar, vatandaşları isyan ettirmeye başladı. Vatandaşlar, son zamanlarda sıkça karşılaşılan sorunlar nedeniyle büyük mağduriyet yaşadıklarını belirterek yetkililerden acil çözüm istedi. En son 8 Temmuz günü Aydın Tren Garı’ndan kalkan Aydın-Denizli treninin Kuyucak Pamukören-Denizli arasında hızını saatte 10 kilometreye düşürmesi ve trenin yolda kalmasınınsa vatandaşlar tarafından Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet edildiği öğrenildi. 

Whatsapp Image 2024 07 10 At 17.14.01

Aydın'da namaza başlatan yazı! Cami cemaati arttı Aydın'da namaza başlatan yazı! Cami cemaati arttı

VATANDAŞLAR GÜVENLİK RİSKİNE DİKKATİ ÇEKTİ

Vatandaşların verdiği bilgilere göre, 8 Temmuz günü Aydın Tren Garı’ndan saat 13:00’te kalkan Aydın-Denizli treni, Kuyucak Pamukören-Denizli arasında hızını saatte 10 kilometreye kadar düşürürken, yaşanan aksaklık nedeniyle Denizli istasyonuna ancak 16:30’da varabildi. Normalde 2 saat süren yolculuk süresinin uzamasıyla birlikte trenin yolda kalması ve beklenmedik bazı duraklamalarsa vatandaşları isyan etme noktasına getirdi. Yaşanan soruna ‘teknik arıza’ diyerek geçiştiren yetkililerin bir an önce çözüm bulmasını talep eden vatandaşlar, kronik hale dönüşen aksaklıkların planlarını altüst ettiğine değindi. TCDD’nin teknik sorunları en kısa sürede çözerek daha güvenli ve hızlı bir ulaşım sağlamasını isteyen vatandaşlar, Aydın-Denizli treninin en son raylar üzerinde bir süre hareketsiz durmasınınsa büyük bir güvenlik riski oluşturduğuna da dikkati çekti. 

Aydın’da zaman zaman rötar yapması nedeniyle de tepki çeken trenlerin, son aylarda teknik bakım konusunda sorun yaşamaya başlamasıyla ilgili olarak CİMER’e taşınan şikayetlerin ardından yetkililerin ne yönde çözüm geliştireceği merak uyandırdı.

Muhabir: Murat Tan