(BURHAN CEYHAN) Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Kent Meydanı’nda yarın miting yapacak. Miting nedeniyle saat 09.00’dan miting bitesiye kadar trafiğe kapalı olacak.

Trafiğe kapalı olacak yollar; Adnan Menderes Bulvarı (Abide Kavşağı ile Kıbrıs Cadde Kavşağı arası), Batı Gazi Bulvarı, Doğu Gazi Bulvarı, Hükümet Bulvarı, Valilik Civarı, İstiklal Caddesi, Gençlik Caddesi (Sağlık Müdürlüğü Kavşağı ile Akbank Kavşağı arası), İstasyon Bulvarı (Askerlik Dairesi Başkanlığı Kavşağı ile Beycamii arası) ve İstasyon meydanı, Egemenlik Bulvarı (Soğuk Kuyu Kavşağı ile Zafer Meydanı arası) Ziraatçılar Kavşağı ile Atatürk Bulvarı Hemzemin geçit arası, güzergahlar ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı önü ile Kent Meydanı ve buralara açılan yollar saat 09:00’dan etkinlik bitimine kadar trafiğe kapatılacaktır.
Batı Gazi Bulvarı (Kız Meslek Lisesi Kavşağı ile Ramazanpaşa Kavşağı arası), Hükümet Bulvarı Üst Kesim (Ramazanpaşa Kavşağı ile Valilik arası),Vali Konağı Caddesi (Kozdibi Kavşağı ile İstasyon Bulvarı Kavşağı arası), İstasyon Bulvarı (Askerlik Dairesi Başkanlığı Kavşağı ile Atatürk Bulvarı Hemzemin Geçit arası), Atatürk Bulvarı (Ziraatçılar Kavşağı ile Batı Gazi Bulvarı Kız Meslek Lisesi Kavşağı arası) ise Cumhurbaşkanının geçişleri esnasında kısa süreli olarak trafiğe kapatılacaktır. Yukarıda belirtilen güzergahlarda sabah saat 07.00’den itibaren etkinliklerin bitimine kadar araç park yasağı uygulaması yapılacaktır. Etkinlikler için il merkezine gelecek vatandaşlarımızın araçlarını Otoparklara ve Körfez Caddesi (Kipa arkası), Hürriyet Bulvarı Girne Bulvarı istikametine, Doğu Gazi Bulvarı Form istikametine ve civarına trafiği engellemeyecek şekilde park etmeleri,
Vatandaşlarımızın ve özellikle sürücülerimizin mağdur olmaması için yukarıda belirtilen güzergahların yerine alternatif güzergahları kullanmaları belirtildi.

Kaynak: BURHAN CEYHAN